LEGIONOWO. Lodowa Arena – otwarta!

2020-01-07 1:27:02

Nowe lodowisko miejskie zostało otwarte w sobotę (21 grudnia 2019 r.). Główną atrakcją był pokaz profesjonalnych łyżwiarzy figurowych z Uczniowskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Ochota. Później można było wziąć udział w animacjach sportowych

Jak informuje Urząd Miasta Legionowo głównym założeniem nowego lodowiska było stworzenie wielofunkcyjnej i atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców Legionowa, pełniącego w okresie jesienno-zimowym funkcję lodowiska, natomiast w wiosenno-letnim – zadaszonego boiska piłkarskiego.

„Mała Arena”

Forma obiektu oraz materiały w nim zastosowane w czytelny sposób nawiązują do Hali Sportowo Widowiskowej DPD Arena Legionowo, która zlokalizowana jest na sąsiedniej działce. Budowa kosztowała ok. 8 mln zł.

Otwarte 7 dni

Lodowisko ma być czynne przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 21:45, a w weekendy od godz. 9 do 21:45. Wejście na jedną sesję kosztuje 8 zł (4 zł z Kartą Dużej Rodziny), bilet ulgowy: 5 zł (2,50 zł z Kartą Dużej Rodziny). Wypożyczenie łyżew: 9 zł.

5 miesięcy łyżwiarstwa

Na nowo wybudowanym lodowisku na łyżwach będzie można jeździć przez pięć miesięcy w roku, od początku listopada do końca marca. W pozostałą część roku w hali na sztucznej trawie będzie funkcjonowało boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *