LEGIONOWO. Makabryczna zbrodnia – legionowski ślad

2017-05-16 6:07:41

W piątek (12.05) około godziny 17:00 do Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu wpłynęło zgłoszenie o bestialskim morderstwie, dokonanym w jednym z bloków przy ul. Paderewskiego na osiedlu Gołębiów w Radomiu.

Pierwszym świadkiem zbrodni była siostra ofiary. Kobieta po powrocie z pracy, znalazła w swoimi mieszkaniu ciało 29-letniej Pauliny K. oraz jej 16-miesięcznego synka Miłosza. Obydwie ofiary miały poderżnięte gardła oraz liczne rany kłute na całym ciele.

Dwóch podejrzanych

Pierwsze podejrzenia w tej sprawie padły na dwóch mężczyzn. Pierwszy z mężczyzn to przyjaciel ofiary. Drugi z podejrzanych to były partner 33-letni Macieja S. Do zatrzymania obu mężczyzn doszło jeszcze tego samego dnia. Pierwszy z nich, został zatrzymany w powiecie szydłowieckim. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka, po czym został wypuszczony do domu. Drugi z mężczyzn 33-letni Maciej S. został zatrzymany w Legionowie. W toku prowadzonego śledztwa mężczyzna przyznał się do winy.

Zadał ofierze 30 ran

W poniedziałek 15 maja na zlecenie prokuratury odbyła się sekcja zwłok obu ofiar Macieja S. Z wstępnych oględzin zwłok wynika, że Paulina K. miała 30 ran kłutych, zadanych ostrym narzędziem, 6 w szyję, 20 w klatkę piersiową oraz 4 w plecy. Na ciele dziecka, biegły stwierdził obecność 2 ran kłutych w okolicy szyi. W wyniku zadanych obrażeń doszło do masywnego krwotoku, który doprowadził do zgonu. Do Sądu Rejonowego wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie 33-latka na okres 3 miesięcy pod zarzutem podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Dlaczego zabił?

W wyniku prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu działań udało się ustalić, że bestialsko zamordowana kobieta jeszcze w 2015 r. rozstała się 33-latkiem. Od tamtej pory między obydwojgiem trwał konflikt. 29-latka, twierdziła, że Maciej S. jest ojcem jej 16-miesięcznego dziecka. Mężczyzna nie poczuwał się do odpowiedzialności, w związku z tym kobieta złożyła do sądu wniosek o ustalenie ojcostwa. Sąd w ramach zabezpieczenia na czas trwania procesu zasądził 33-latkowi alimenty na rzecz chłopca. Czy to było przyczyną makabrycznej zbrodni? Rzecznik prasowy radomskiej Prokuratury Okręgowej Prokurator Małgorzata Chrabąszcz w rozmowie z naszą redakcją powiedziała – “nie można określić jednoznacznie motywu sprawcy. Jednak tłem tej zbrodni może być widmo niechcianego ojcostwa”. Na ten moment prokuratura, ze względu na dobro śledztwa, nie chce ujawniać więcej informacji w tej sprawie.

QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Gośka odpowiedz

    Kara śmierci dla. bydlaka !!!!!

  2. Ok odpowiedz

    Co za śmieć. Mam nadzieję że w pace dadzą mu nauczkę a najlepiej sznurek dla śmiecia nie zasługuje by żyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *