LEGIONOWO. Małe enklawy do wypoczynku. Pomysły mieszkańców

2022-03-09 10:10:41

Wkrótce na działce przy ulicy Piaskowej rozpocznie się realizacja kolejnego projektu mieszkańców osiedla Piaski dotyczącego stworzenia wzdłuż ul. Piaskowej enklawy do wypoczynku


Nawa projektu to: – „Stworzenie na Osiedlu Piaski małych enklaw do wypoczynku na terenach zielonych wzdłuż ulicy Piaskowej, służących szeroko pojętej rekreacji (ławki do odpoczynku, urządzenia do ćwiczeń)”.
Projekt ten, który przekazałem władzom miasta, jak widać zyskał uznanie radnych. Na ostatniej sesji Rada Miasta przeznaczyła na ten cel kwotę 10 tys. zł. Tym razem będzie to częściowe zagospodarowanie terenu znajdującego się przy ulicy Piaskowej na wysokości filii Muzeum Historycznego. Porośnięty dużymi drzewami teren pomiędzy ulicą Sybiraków a myjnią samochodową, który wykorzystywany jest do spacerów przez wielu mieszkańców naszego miasta zyska teraz nowy wygląd. Pojawią się tam ławeczki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Pomysł na zagospodarowanie tego terenu zgłaszała również Społeczna Rada Wspólnot Osiedla Piaski. Dobrze, że to się wkrótce ziści, bo skorzystają na tym mieszkańcy osiedla. Mam nadzieję, na szybką realizacje tego projektu i już widzę możliwości jego dalszej rozbudowy. Chciałbym aby w końcowym etapie oprócz mających się tam pojawić ławek i koszy na śmieci znalazły się tam również altany i urządzenia do ćwiczeń w terenie. Ten ciąg pieszy może być dobrym miejscem do odpoczynku na trasie pomiędzy stacją kolejową Piaski a marketem Kaufland.
Dziękuję wszystkim, którzy wsparli działania zmierzające do realizacji tego pomysłu.

Mirosław Grabowski Radny Rady Miasta Nasze Miasto Nasze Sprawy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *