LEGIONOWO. Mamo! Mamo! Mammobus! – bezpłatne badania mammograficzne

2021-11-08 10:42:07

Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach listopadowej akcji: Mamo! Mamo! Mammobus! Pier(ω)si na badania zachęca do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych

Na terenie naszego powiatu mammobus pojawi się 10 listopada w godzinach 9.00-16.00 pod ratuszem w Legionowie, ul. Piłsudskiego 41 oraz 16 listopada w godzinach 9.00-17.00 pod Kauflandem w Legionowie, ul. Zegrzyńska 115.

Badania przesiewowe wykonywane regularnie, mają na celu wczesne rozpoznanie wielu schorzeń, szczególnie o charakterze nowotworowym, a przede wszystkim zwiększają szanse całkowitego wyleczenia. Poprawa świadomości zdrowotnej społeczeństwa stanowi długotrwały proces, polegający na ciągłym i powtarzalnym podejmowaniu działań edukacyjno-informacyjnych, które w efekcie mają zmienić nastawienie do kwestii konieczności regularnego wykonywania badań przesiewowych, kształtowania właściwych prozdrowotnych postaw i systemów wartości, a także umiejętności dbania o własne zdrowie. Przesiewowe badania mammograficzne są bezpłatne, bezpieczne, nie wymagają skierowania., adresowane są do ubezpieczonych kobiet w wieku 50 – 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi.

 

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *