LEGIONOWO. “Mamy dość ideologii ciemnogrodu”

2020-11-01 3:11:04

Do protestu kobiet, który spowodowała decyzja Trybunału Konstytucyjnego uznająca za niedopuszczalną aborcję nawet w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, przyłączył się Bogdan Kiełbasiński, rady oraz prezes stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. Przytaczamy jego wypowiedź, podczas protestu

– Słuchajcie dwa dni temu (czwartek, 22 października przyp. red) protestowaliśmy na Nowogrodzkiej, dzisiaj jesteśmy tutaj w Legionowie, na legionowskim Rynku. Po to, po to żeby zaprotestować. Przeciwko czemu musimy protestować? Musimy protestować  przeciwko władzy, która czyni nasz kraj zaściankiem Europy. Musimy zaprotestować przeciwko władzy, która odrzuca to, co płynie z wiedzy i z nauki. Musimy zaprotestować  przeciwko władzy, która nie szanuje swoich obywateli. Władzy która, odbiera nam prawo głosu.

Nie może być tak, że kobiety mają rodzić za wszelką cenę. Nie może być tak, że mają rodzić nawet wtedy kiedy płód jest upośledzony nieodwracalnie. Kiedy płód jest dotknięty śmiertelną chorobą. Nie możemy na to pozwolić. Musimy mieć prawo głosu w tej sprawie. Ważne jest to Panowie, żebyśmy my  wspierali nasze Kobiety w walce o ich prawa. Bo to nasze wspólne prawo, nasz obowiązek. To nasze prawa rodzicielskie również.

Nie może być tak, że Państwo będzie o wszystkim decydowało i to władza będzie decydowała za nas, również w tych sprawach. Mamy dość ideologii ciemnogrodu. Słuchajcie, jest nas tutaj bardzo dużo mam nadzieję, że nagrywacie i ktoś tam obserwuje  w Internecie. Jeżeli chcecie zaprotestować przychodźcie właśnie  teraz.

W Legionowie na Rynku Miejskim jest dużo młodych mądrych ludzi, chcą  żeby ten kraj był nowoczesnym krajem, krajem w środku Europy, a nie krajem ciemnogrodu. Nie pozwólmy na to.  Dziękuje Wam za to, dziękuję że zorganizowaliście to spotkanie.”

Bogdan Kiełbasiński

Komentarze

15 komentarzy

 1. Victor odpowiedz

  Daro, Mart, proszę przestańcie okładać się palkami po głowach. Lubię Wasze komentarze ale tutaj proszę dajcie na luz Pozdrawiam Was obu

 2. Daro odpowiedz

  Mart ja jestem pozbawiony człowieczeństwa, ja zmuszam kobiety do tego aby rodziły potwornie zdeformowane płody które nie są zdolne do samodzielnego, życia ja zmuszam aby rodziły dzieci z gwałtu. Wiesz dlaczego rodzice boją się co stanie się z ciężko upośledzonym dzieckiem po ich śmierci, boją się tego że trafi do tego a jakże “wspaniałego” ośrodka gdzie będzie wegetować, naprawdę trzeba być katem aby zmuszać do porodu kobietę która zaszła w ciąże z powodu gwałtu, pozbawiamy kobiety możliwości decydowania, podejrzewam że większość kobiet psychicznie nie jest w stanie nosić dziecka gwałciciela, nie chce go rodzić .
  Najgorsze w tym wszystkim jest to że zmuszane do porodu kobiety nie mają żadnej pomocy oprócz górnolotnych hasełek o człowieczeństwie

  1. Mart odpowiedz

   Nqjgorsze Daro jest to, ze nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Malo tego, nasluchales sie kogos i powtarzasz kłamstwa o zmuszaniu kobiet do rodzenia dzieci z gwałtu (czego wyrok TK wogole nie dotyczył, i co pozostaje w swojej niezmienionej formie, czy ktos się z tym zgadza, czy nie).
   Nie chce mi sie dłużej kopać z koniem, ktory widzi i słyszy tylko to co chce, bo to tak, jakbym gadał z rozwydrzonym 10-latkiem. Szkoda czasu.

   P.S. wasza Lempart, osobiście, jako dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepelnosprawnych w 2009 blokowala dotacje dla 7 świetlic terapeutycznych.

   1. Daro odpowiedz

    Umiem czytać ze zrozumieniem, umiem też wyciągać wnioski przeczytawszy chociażby to

    ” O komentarz do sprawy została na antenie Radia Zet zapytana znana działaczka antyaborcyjna Kaja Godek.

    – Ufam, że przepis o usuwaniu ciąży z gwałtu też zostanie zniesiony, dlatego że jesteśmy za pełną ochroną życia.”

    Wszystko to zmierza do CAŁKOWITEGO, prędzej czy później zakazu aborcji,tylko patrzeć jak za chwilę TK opublikuje wyrok w którym zabroni się usunięcia ciąży w wyniku gwałtu
    Nie “wasza” Lempart ani “moja”, tylko do przewidzenia było że ktoś stanie na czele tego protestu
    Mamy pandemię, niewydolną służbę zdrowia i ku..a najważniejszym problemem teraz jest sprawa aborcji, to była celowa zagrywka polityczna, celowo poruszona w tym momencie
    Ja też nie lubię kopać się z koniem, dlatego to zakończę .
    Tak na koniec wasza hipokryzja jest przerażająca.
    Jak zabronimy to problemu, przynajmniej oficjalnie nie ma ale kobiety które na to stać pojadą chociażby do Czech, w Polsce ciężko upośledzone dzieci będą rodzić kobiety, bez obrazy ze wsi których nie będzie stać na wyjazd i pozostaną same, bez dostępu do lekarza,rehabilitacji, pomocy, jeszcze często wytykane palcami
    Dla mnie większą ochroną życia byłoby gdyby oprócz ZMUSZANIA do urodzenia ciężko upośledzonego dziecka ktoś pomógł tym rodzicom, odciążył ich w opiece aby mieli chociaż trochę czasu dla siebie, mogli wyjść razem
    END

 3. Mart odpowiedz

  Czytaj ze zrozumieniem.
  Co do fanatyzmu, to wydaje mi sie, ze większym fanatyzmem cechuje sie baba, lesbijka, nie lubiąca dzieci – jako symbol i organizator Strajku – parodia.
  Dzieci niechciane przez rodziców można dzis oddawać, zamiast zabijać. Dzieci mające umrzeć po porodzie, otoczyć opieką, objąć prawami pacjenta do bezbolesnego odejścia z tego Swiata w gronie bliskich.
  “Okna życia”, rozne fundacje i stowarzyszenia opiekujące sie ludzmi z różnym stopniem niepełnosprawności. Można je wspierać w ramach wolontariatu lub finansowo.
  Zanim zaczniesz oceniać czyjeś czubki nosów, to zastanów się, czy Ty potrafisz spojrzeć poza swój, na tyle, by nie odbierać komuś jego, nawet krótkich, chwil życia.
  Ogromny szacunek dla wszystkich tych, ktorzy poświęcili swoje zycie, na pomoc innym, słabszym i bezbronnym.

  1. Daro odpowiedz

   Wiesz jaki jest największy problem rodziców opiekujących się ciężko chorym, upośledzonym dzieckiem, nie to że to dziecko kiedyś umrze, lecz to aby ich tylko nie przeżyło, martwią się tym co stanie się z tym dzieckiem kiedy ich zabraknie. Ci rodzice doskonale zdają sobie sprawę jak będzie wyglądać opieka nad ich schorowanym dzieckiem, znają doskonale realia tej “wspaniałej” pomocy i opieki której doświadczają codziennie
   Mniej fanatyzmu a więcej zdrowego rozsądku i rozeznania tego jak wyglądają polskie realia

   1. Mart odpowiedz

    I tego samego życzę i Tobie. Więcej wiary w dobrych ludzi, zamiast odbierania lekka reka zycia dzieciom z zespolem Downa (największy odsetek aborcji).

    1. Daro odpowiedz

     Bardzo “taktownie” nawet słowem nie zająknąłeś się nad sednem problemu który poruszyłem skupiając się jedynie nad problemem dzieci z zespołem Downa.
     Powtórzę zatem jeszcze raz, co w takim razie z dziećmi które mają się urodzić z mózgiem na wierzchu i zaraz umrzeć, co chociażby z dziećmi z porażeniem czterokończynowym i szeregiem innych chorób
     Powiedz więcej wiary w dobrych ludzi rodzicom którzy nie od lat nie przespali ani jednej całej nocy i jedyne na co mogą liczyć to na siebie
     Zmuszanie rodziców do takiego heroizmu jest zwykłym skurw…m
     Ale to jest tak kiedy do głosu dochodzą zaślepieni fanatycy

     1. Mart

      Gdybyś umiał czytac ze zrozumieniem, to mialbys odpowiedz juz w pierwszym moim wpisie. Nikt nie kaze rodzinom, ktore to nieszczęście spotkalo, opiekowac sie do końca zycia tymi dziecmi. Sa osrodki, fundacje, okna zycia itp itd.
      I nie wiem, czy gadam z głupkiem co nie potrafi czytac, i znow musze powtorzyc: aborcja to przyspieszenie porodu, czyli tak czy inaczej, dziecko z “mozgiem na wierzchu” i tak przychodzi na ten swiat.
      Trzeba byc niezlym sk…ynem, zeby uzurpowac sobie prawo do decydownaia o tym, kto moze przezyc 5 minut, a kto godzinę, a kto wcale. I jesli dla ciebie fanatyzmem jest poszanownie zycia drugiego czlowieka, to tak, mogę byc fanatykiem. To z ust kogos takiego jak ty, pozbawionego człowieczeństwa, nie jest dla mnie zadną obelgą. Brzydze sie tymi niewiastami ktore ze wzruszeniem opowiadały “jaka wspaniala aborcje mialam”. Brzydze sie i tobą, bezmyslnym, zindoktrynowanym cywilizacja smierci, kretynem. Oby Twoje dzieci powoedzialy ci kiedys, ze jestes ciezarem, bo trzeba sie toba zajmować, moze wtedy cos ci do łba trafi, w ostatniej godzinie.

 4. Victor odpowiedz

  Panie Kiełabiński, jest pan na poziomie pięknego Jasia G, tylko szabelki brak. Ta władza zabrania mówić? Ważne, że Romek pozwala. I co Pan załatwił u Romka dla ludzi? Wielkie g. Podłącza się pan pod falę protestu, byłe tylko plynąć i z nią i byle głośno, byle być. Ale nie jest pan tak piękny jak Jasio, dlatego pan wcześniej zniknie niż on.

 5. AGNIESZKA odpowiedz

  Kiełbasiński zacznij myśleć. Mój głos już straciłeś. Aby tylko Twoja córka nie zatraciła się w życiu, bo całe przed nią.

 6. Ewa odpowiedz

  Brawo!

 7. Mart odpowiedz

  Chcialbym nieśmiało zauważyć, ze kazda ciaza konczy sie porodem lub poronieniem. Aborcja w Polsce polega na wywołaniu wcześniejszego porodu, kiedy to matka rodzi dziecko bez wykształconych jeszcze płuc, co skutkuje duszeniem się i powolną śmiercią. Oczywiście, w drugim pokoju, zeby nikt nie musial patrzeć na ten nieprzyjemny “akt dobroci” bedacy wynikiem “wolnosci wyboru i decydowania o samej sobie”.

  Dla lewicy nie istnieje cos takiego jak prawo do życia. Dla nich najważniejszy jest hedonizm, egoizm.
  Nie liczy sie to, że większości usuwanych ciąż, to sa dzieci z zespołem Downa. Wiara w nieomylność badan prenatalnych zdaje sie przegrywać z realiami, w ktorych duza czesc dzieci, diagnozowanych jako uszkodzone, niezdolne do życia, rodzą sie zdrowe. Uśmiechnął bym się nawet, na myśl, ze taki Kiełbasinski moze powiedzieć, ze “dzis lekarze sie juz nie mylą”. Usmiechnalbym sie, gdyby to byl jakiś blachy temat..
  Co potem Panie Kiełbasinski? Eutanazja osób starszych, bo to przeciez “nowoczesne” a szanowanie czyjegoś prawa do zycia to “ciemnogród i zascianek”?

  Droga Redakcjo, zasmuciliscie mnie, promując u siebie człowieka o marksistowskich poglądach, propagującego mit aborcji, jako czynu szlachetnego. Nawolujacego do obrony odbierania zycia, w imie “nowoczesności”. Bezrefleksyjnego przygłupa, który nie zastanawia sie nad konsekwencjami tego co i gdzie reprezentuje. Który od lat wspiera feministki, i jak możemy dzis zobaczyć, nie przeszkadza mu bycie twarzą ruchu wulgaryzmów, dewastacji, agresji i deptania tradycji.

  Macie z pewnością świadomość konsekwencji? Tak w stracie czytelnika, jak i w odrzuceniu zasad wiary katolickiej.
  Mozecie dzis razem maszerować sobie w czarnych marszach. Żegnam.

  1. Daro odpowiedz

   Niestety do głosu doszli fanatycy religijni którzy widzą jedynie czubek własnego nosa i nic więcej. Oczywiście bardziej “humanitarne” jest zmuszanie kobiet do rodzenia dziecka z połową mózgu na wierzchu które umierając będzie się męczyć jeszcze więcej
   Tak samo jak “humanitarne” jest pozbawianie rodziców prawa do własnego życia i skazanie ich na ciągłą 24 godzinną opiekę nad dzieckiem które urodziło się z porażeniem 4 kończynowym i do tego ma cały szereg innych chorób
   Jakoś obrońcy życia nie kwapią się aby takim rodzicom pomóc, najwięcej do powiedzenia mają fanatycy pokroju Godek która urodziła lekko upośledzone dziecko i ma czas na bieganie po mediach, rodzice ciężko upośledzonych dzieci tego luksusu nie mają, nikt tym rodzicom nie pomaga, dodatkowo upokarza się ich corocznymi kontrolami bo może ciężko upośledzone dziecko cudem wyzdrowieje albo sprawdza rodziców czy nie zdefraudowali pieniędzy ubezwłasnowolnionych dzieci
   Tak na koniec, teraz właśnie jest najlepszy czas na wyciąganie spraw aborcji, niszczenie ciężko wypracowanego kompromisu bo tak wymyślił sobie oszalały kacyk

  2. Victor odpowiedz

   Mart, dzięki za mądre słowa, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *