LEGIONOWO. „Na policjanta” straciła 20 tys. zł

2016-10-20 12:43:34

Legionowscy śledczy przyjęli zawiadomienie o przestępstwie popełnionym na 93-letniej mieszkańce Legionowa. Oszust wyłudził od starszej kobiety 20 tysięcy złotych. Policjanci ponownie ostrzegają – sprawcy kontaktują się telefonicznie ze swoją ofiarą, podając się za wnuka, innych członków rodziny, policjanta, prokuratora i wykorzystując łatwowierność starszych, samotnych osób wyłudzają od nich znaczne kwoty pieniędzy. Nie daj się oszukać! Przekaż te informacje rodzinie, znajomym, sąsiadom.

W ubiegłym tygodniu w czwartek około godziny 11.00 przestępcy oszukali 93-letnią mieszkankę Legionowa. Do 93-letniej kobiety na numer stacjonarny telefonu zadzwonił mężczyzna i podając się za policjanta oświadczył, iż jej córka spowodowała wypadek drogowy, w którym zginęło dwoje dzieci. Córka jest zatrzymana, ma założone kajdanki i potrzebne są pieniądze, aby została wypuszczona. Jak oświadczyła kobieta fałszywy „policjant” do telefonu podał córkę, a ta błagała żeby przekazać pieniądze. Kobieta w domu miała 20 tysięcy złotych. Po instrukcji podanej przez oszusta starsza pani zaniosła pieniądze na wskazane miejsce, w okolicach jednego z legionowskich kościołów, i przekazała je kobiecie. Pieniądze kobieta wrzuciła do otwartej torebki. Rysopis oszustki: wiek ok. 30 lat, wysoka, ubrana na czarno. W sprawie tej policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie.

POLICJA OSTRZEGA ZAPAMIĘTAJ!
NIE DAWAJ GOTÓWKI ŻADNYM OBCYM OSOBOM – ZNAJOMYM LUB KOLEGOM SWOJEGO KREWNEGO. POLICJANCI LUB PROKURATORZY NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PIENIĘDZY.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, że osoba dzwoniąca próbuje oszukać PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI – pod numerami alarmowymi 997 lub 112 (z telefonów komórkowych) albo całodobowo bezpośrednio do oficera dyżurnego Komendy Policji w Legionowie, pod numerem telefonu (22) 60 48 213.

Przekaż informacje: rodzinie, znajomym, sąsiadom, osobom starszym oraz samotnym.  Nie wszyscy dowiedzą się o komunikacie z mediów.

KPP Legionowo

Fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *