LEGIONOWO. Miała być kontrola, a jest skarga

2019-11-02 6:04:53

Radni Artur Pawłowski i Dariusz Petryka z komisji Rewizyjnej podczas kontroli klubu KZB Legionovia mieli z biurem księgowym wyjaśnić wątpliwości dotyczące faktur i umów. Po kilku nieudanych próbach umówienia się na spotkanie z księgową, do radnych zamiast wyjaśnień dotarła skarga na jednego z nich


Przeprowadzający kontrolę na zlecenie Komisji Rewizyjnej radni dostali informacje, że interesującą ich dokumentacją dotyczącą dotacji dla dzieci i młodzieży zajmuje się biuro księgowe w Warszawie. W II połowie października radny Pawłowski skontaktował się z warszawskim biurem księgowym i otrzymał kontakt do księgowej zajmującej się tą sprawą.

Nie było problemów

Jak twierdzi radny, pierwsza i ostatnia rozmowa z biurem księgowym była bardzo przyjazna, a dalsze rozmowy miały być prowadzone z księgową, która zajmuje się dotacjami w klubie. Zdaniem radnego pomimo braku obowiązku przedstawienia faktur, ani klub, ani biuro księgowe nie robiło, jak do tej pory problemu i wykazały wolę, aby udostępnić dokumenty do kontroli.

Problemy z umówieniem się

Radny Pawłowski umówił się z księgową na 11 października na kontrolę. Jak twierdzi, rozmowa również była bardzo przyjazna i swobodna. W dzień umówionej kontroli kobieta poinformowała, że jednak jej nie będzie, ponieważ przedłuża się jej szkolenie. Następnie ustalono kolejne spotkanie na następny piątek tj. 18 października. Również tamta rozmowa przebiegła w swobodnej atmosferze. 18 października księgowa nie przyjeżdża o umówionej godzinę. Jak twierdzi Artur Pawłowski po kilkunastu próbach połączenia (połączenia są zajęte lub poza zasięgiem), otrzymuje sms, że kobieta jest w szpitalu. Radny poinformował również, że po tej informacji wykonał jeszcze pięć prób połączenia – chciał zapytać co się stało. Na tym jego kontakt się kończy. Informacji o powodzie nieobecności nie otrzymał do dziś.

Skarga na radnego

W miniony piątek 25 października okazało się, że do Rady Miasta Legionowo wpłynęły pisma Biura Księgowo-Rachunkowego z 8 i 15 października 2019r. W pismach skarżąca wnosi zażalenie na działania radnego Rady Miasta Legionowo Artura Pawłowskiego, w związku z toczącą się kontrolą Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Legionowo „Wydatkowanie środków Gminy Legionowo przeznaczonych dla klubów sportowych w 2018 roku w wybranych klubach sportowych: KS Legionovia KZB Legionowo, DPD Legionovia Legionowo, KPR Legionowo.” Jak możemy przeczytać w załączniku do uchwały, działania radnego miały polegać na kierowaniu wobec skarżącej niechcianych połączeń telefonicznych w związku z kontrolą w KS Legionovia KZB Legionowo, w czasie przebywania przez nią na zwolnieniu lekarskim.

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *