LEGIONOWO. Miasto pięknieje na święta

2015-12-04 8:53:00

Wzorem lat ubiegłych Legionowo rozświetli się ozdobami świątecznymi. Montaż ozdób na latarniach już trwa, dzisiaj (3 grudnia) pojawiła się choinka na skwerze bł. ks. J. Popiełuszki. Wszystkie ozdoby zostały zamontowane jeszcze przed Mikołajkami.

Schemat dekoracji jest co roku podobny. Na ulicach Sowińskiego, Norwida, 3-go Maja, Piłsudskiego, Siwińskiego, oraz Al. Sybiraków zawisną duże ozdoby, natomiast na rondach Husarska i Piłsudskiego – małe, różnokolorowe dekoracje na lataniach. Łącznie słupy oświetleniowe udekoruje 185 szt. ozdób. Oprócz dekoracji ulic, jak co roku zostanie ozdobiony teren przy Urzędzie Miasta, skwer ks. J. Popiełuszki, oraz Rynek. W Parku Zdrowia stanie bombka o śr. 300 cm, 2 bramy świetlne, 8 ozdób słupowych oraz zostanie ozdobiona tężnia.

Tradycyjnie już, jak co roku na Rynku stanie fontanna LED, a na pobliskich drzewach zawiśnie 10 kurtyn świetlnych. Ozdobiona ostanie także studnia oligoceńska.

Na Skwerze im. bł. ks. J. Popiełuszki stoi już sztuczna choinka o wysokości 10,7 m. Zawiśnie na niej 40 szt. stroboskopów, 40 szt. gwiazdek świetlnych , 41 12-metrowych ledowych nitek, 24 tub ze światłem spadającym i czubek świetlny. Na murku przy choince znajdzie się 30 gwiazdek świetlnych i 4 moduły dekoracyjne.

Dekoracje będą oświetlać Legionowo do 2 lutego przyszłego roku. Kosztów wszystkich świątecznych iluminacji jeszcze nie znamy.

Oprac. JR

Fot. UM Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *