LEGIONOWO. Miejsce stworzone z marzeń

2015-07-22 12:44:39

Stacja Frajda to miejsce stworzone dla małych miłośników zabaw i przygód. Na najmłodszych czeka tu wiele atrakcji. Obok sali zabaw są salki na warsztaty, zajęcia sportowe czy urodziny, a do tego kawiarnia zachęcająca aromatem kawy i domowym ciastem.

Stacja Frajda to nowe miejsce w Legionowie, w którym każdy mały człowiek znajdzie coś dla siebie. Od otwarcia nie minęło zbyt dużo czasu, a dzieje się tu już wiele. W czerwcu we Frajdzie zakończył się projekt Potęga Młodych Talentów dla dzieciaków z Legionowa. Projekt napisany wspólnie z Fundacją Myśl Lokalna, otrzymał fundusze na realizację z urzędu miasta. Wśród zajęć znalazł się język angielski, zajęcia teatralne, muzyczne, mali odkrywcy, fotografia, kreatywna plastyka czy ceramika.

We wrześniu rusza nowy cykl zajęć “Mama i ja”. Mamy wspólnie ze swoimi dziećmi będą poznawać świat poprzez zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne czy gry słowne.

Obecnie w Stacji Frajda trwają wakacje. Podczas pobytu najmłodsi mogą tu ciekawie i aktywnie spędzić czas pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Niezależnie od pogody dzieci nie mają szans na nudę.

Dodatkowo od lipca w Stacji ruszyły rodzinne (sąsiedzkie) spotkania przy grillu. W sierpniu do oferty Frajdy dołączą rodzinne, niedzielne poranki. Podczas tych spotkań zostaną przygotowane pyszne śniadania w formie bufetu, a dla dzieci kino na poduchach.

Rodzice poszukujący zajęć dodatkowych dla swoich pociech mają tu wachlarz propozycji. Największą popularnością cieszy się Klub Badaczy Stacji Frajda, zajęcia skierowane dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Warsztaty z eksperymentów naukowych, ukazujące twórcze i praktyczne zastosowanie praw fizyki i chemii. Warsztaty LEGO Klocki Twórcze Budowanie z Akademią Iwony Kalaman są przewidziane dla dzieci w wieku od 4 do 12 roku życia. Warsztaty polegają na kreatywnym budowaniu i znajdywaniu niekonwencjonalnych rozwiązań jakie dają klocki LEGO. Dzięki tym warsztatom dzieci ćwiczą motorykę ręki, wyobraźnie przestrzenną, a przede wszystkim współprace w grupie.

Poza zajęciami dla dzieci czy salą zabaw we Frajdzie jest również kawiarnia. Miejsce to jest oddzielone od sali zabaw dzięki temu spędzony tu czas może być również chwilą relaksu lub miejscem do spotkania ze znajomymi przy kawie i domowych smakołykach.

Stacja Frajda ul. Handlowa 27 Legionowo.

ANNA SUŁKOWSKA

a.sulkowska@tio.com.pl

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *