LEGIONOWO. „Miesięczny” ma być tańszy

2017-03-02 8:25:13

Prawdopodobnie od 1 września bilety na II strefę komunikacji miejskiej ZTM będą tańsze, ale to tylko jedna z proponowanych zmian. Jutro (3.03) mają zostać ogłoszone nowe ceny biletów komunikacji miejskiej.

Osoby dojeżdżające do Warszawy od lat skarżą się, że dysproporcje w cenach biletów na I i II strefę są zbyt duże.

Radni są na „tak”
Podróżujący po Warszawie za miesięczne doładowanie karty miejskiej płacą 110 zł, a za trzymiesięczne 280 zł. Z kolei dojeżdżający z II strefy już 210 zł, a w drugim przypadku 536 zł. Pasażerowie życzyliby sobie, żeby różnice nie były aż tak duże. Sprawą kilka tygodni temu zajęli się stołeczni radni, którzy szykują komunikacyjną rewolucję. Jedna z propozycji dotyczy zmniejszenia różnicy „w cenie biletów długookresowych obejmujących strefę podmiejską do półtorakrotności ceny odpowiednich biletów miejskich”. Wśród propozycji pojawiło się wprowadzenie biletów trzydniowych, grupowych dla młodzieży oraz konferencyjnych. Warto podkreślić, że za stanowiskiem głosowało 35 radnych, a 20 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciw. „Zamierzeniem Rady jest wprowadzenie powyższych zmian możliwie szybko. Rozumiejąc, że będzie to wymagało zmian uchwał, umów i wielu dostosowań, uważamy, że właściwym terminem wdrożenia naszych zamierzeń jest 1 września bieżącego roku” – czytamy w stanowisku Rady Miasta.

Ma być taniej
Również dziś (2.03) tematem spotkania podwarszawskich samorządowców z władzami Warszawy w Pałacu Kultury i Nauki był funkcjonujący od wielu lat wspólny transport. Rozmawiano na temat polepszenia oferty oraz rozszerzenia strefy na nowe gminy. Stale prowadzone są rozmowy na temat poprawy oferty i jak najlepszego dostosowania jej do potrzeb mieszkańców. Jak mówi Roman Smogorzewski po spotkaniu m. in. z Michałem Olszewskim, zastępcą prezydent Warszawy, rozmowy na ten temat są mocno zaawansowane i być może już jutro (3.03) zapadną konkretne decyzje dotyczące również mieszkańców Legionowa. Jak podaje jeden z portali informacyjnych, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w towarzystwie przedstawicieli Pruszkowa, Legionowa, Izabelina i Piaseczna ogłosi obniżkę cen biletów komunikacji miejskiej dla II strefy. 30-dniowe doładowanie na obie strefy dla dorosłego posiadacza Karty Miejskiej ma kosztować 180 zł. Przy założeniu, że doładowujemy kartę co miesiąc, oszczędzimy w skali roku aż 360 zł złotych. Czy dojdzie do rewolucji cenowej w II strefie biletowej i kto faktycznie za nią zapłaci? Odpowiedź poznamy wkrótce.

DB

Komentarze

2 komentarze

  1. Daro odpowiedz

    Łomianki wchodzą do I strefy a my nie. Oto skuteczność Romana.

  2. Daro odpowiedz

    Czyli chyba potwierdza się to co Roman mówił do Warszawiaków w ogólnopolskich mediach: już idziemy po Wasze autobusy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *