LEGIONOWO. Mieszkańcom SML-W przeszkadza altana śmietnikowa?
2022-06-15 6:01:18
Kilka dni temu otrzymaliśmy maila od zbulwersowanej mieszkanki os. Jagiellońska, która zwróciła naszą uwagę na zalegającą pod altaną śmietnikową śmieci nieopodal drogi wewnętrznej przy blokach 8 i 26
Zdaniem mieszkanki, altana i zalegające wokół niej śmieci stwarzają realne zagrożenie dla mieszkańców z powodu tego, że gabaryty i śmieci opierają się o stację trafo.
Gdzie estetyka i bezpieczeństwo?
Ponadto zdaniem czytelniczki, altana śmietnikowa umiejscowiona jest i zasłania skręt w drogę wewnętrzną w związku z czym nie widać nadjeżdżających samochodów. Wszystko to powoduje, zdaniem mieszkanki, niebezpieczeństwo dla uczęszczających na integracyjny plac zabaw dzieci. Na końcu wiadomości, nasza rozmówczyni zwraca również uwagę na estetykę i wygląd osiedla.
Podrzucają śmieci?
W związku z otrzymaną wiadomością skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią w tej sprawie. Zdaniem prezes Agnieszki Borkowskiej większość zalegających pod altanką gabarytów i śmieci są tzw: podrzutami z innych części miasta. – W minionym tygodniu altanki śmietnikowe na os. Jagiellońska zostały uprzątnięte, nie dalej jak w niedziele w altankach znowu pojawiły się meble, odpady budowlane, jakieś części samochodowe. Zgłosiliśmy to nawet do Komendy Powiatowej Policji, żeby sprawdzili czy gdzieś w okolicy nie działa jakaś „dziupla”. W ostatnim czasie z terenu osiedli w porozumieniu z gminą wywieźliśmy do PSZOK-u około 300 opon, które znalazły się w osiedlowych altankach śmietnikowych – powiedziała nam pani prezes.
QK
1 komentarz
Ale policja i prokurator stosujący zasadę 3XBYLE : za byle co, byle gdzie, byle komu nie przeszkadza nikomu, a zwłaszcza samym zainteresowanym