LEGIONOWO. Mieszkańcy chcą otwarcia lodowiska

2020-12-16 7:50:14

Pod koniec listopada miejska spółka KZB poinformowała, że w tym roku nie zostanie otwarte miejskie lodowisko. Mieszkańcy są zdziwieni tą decyzją i wskazują, że w innych polskich miastach lodowiska są otwarte. W tej sprawie zwrócono się w liście do władz miasta

24 listopada KZB poinformowało, że do końca roku lodowisko miejskie przy DPD Arenie Legionowo nie zostanie otwarte. To pierwsza taka sytuacja od kiedy funkcjonuje miejska ślizgawka. Powodem mają być ciągle zmieniające się obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Część mieszkańców nie ukrywa, że ich zdaniem decyzja jest niezrozumiała.

Wszystko, tylko nie lodowiska

Wielbiciele jazdy na łyżwach dziwią się, że codziennie na terenie boisk przy lodowisku grupy młodzieżowe grają w piłkę. W Arenie trenują, zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Mieszkańcy podkreślają, że gracze są w grupach bez maseczek i jest to zgodne z rozporządzeniami obowiązującymi w kraju. Przypomina się również, że nie ma rozporządzenia mówiącego o konieczności zamknięcia lodowisk, a tak jak wszędzie trzeba zachować szczególne zasady bezpieczeństwa. – Ale Państwo, jak podejrzewam z lenistwa postanowili nie uruchamiać lodowiska, bo lepiej nic nie robić tylko inkasować podatki mieszkańców. To może ta młodzież, która co roku korzystała z lodowiska powinna, wzorem Strajku Kobiet, tym razem protestować pod ratuszem albo powiatem – czytamy w liście do władz miasta.

Lodowiska otwarte w innych miastach

Jak się okazuje w innych miastach lodowiska są otwarte. – Władze Łomianek, jak widać działają dla mieszkańców. Tak samo Kielc, Wrocławia, Bałtowa i wielu innych miast gdzie lodowiska są już otwarte lub zaraz będą – napisał w liście do władz miasta mieszkaniec. – Każdy widzi co się dzieje na targu, basenie, na boiskach, grupki młodzieży i nie tylko. Pełne parkingi przed sklepami tłumy osób dystans zazwyczaj brak, maseczka zazwyczaj jest, ale nie zawsze prawidłowo założona. Z dezynfekcją bywa różnie – wylicza autor listu.

Chcą zmiany decyzji

List zakończony jest prośbą o zmianę decyzji dotyczącej zamknięcia lodowiska. – Proszę o natychmiastową zmianę decyzji i jak najszybsze otwarcie lodowiska, aby mieszkańcy Legionowa i całego powiatu mogli korzystać z zachowaniem niezbędnych rygorów sanitarnych z lodowiska. Proszę o ponowne przemyślenie czy Państwo są dla Nas czy My dla Państwa, bo ja mam wrażenie, że Państwo interesują się mieszkańcami 3 miesiące przed wyborami. – czytamy. Pojawia się również motyw humorystyczny. – W innym wypadku zmuszony jestem obciążać Państwa kosztami wycieczek do Kielc – kończy list mieszkaniec. Powyższa opinia nie jest odosobniona. Wielu mieszkańców, w czasie zimowy chciałoby spędzić wolny czas jeżdżąc na łyżwach. Czy władze miasta zmienią decyzję pod wpływem próśb amatorów łyżew?

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *