LEGIONOWO. Mieszkańcy mogą zabrać głos ws. prezydenckiego raportu o stanie gminy

2019-05-18 3:30:59

 

Mieszkańcy Legionowa po raz pierwszy będą mogli uczestniczyć w debacie nad raportem o stanie gminy, który ma przedstawić Prezydenta Miasta Legionowo do dnia 31 maja 2019 r.Mieszkaniec, który chce zabrać głos powinien złożyć do Przewodniczącego Rady Miasta pisemne zgłoszenie poparte co najmniej 50 podpisami


Raport o Stanie Gminy powinien zawierać podsumowanie działalności Prezydenta w roku poprzednim tj. 2018, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji polityk, programów, strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Podsumowanie działalności

Raport rozpatrywany jest na sesji Rady Miasta, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia Prezydentowi absolutorium. Rozpatruje się go w pierwszej kolejności a także przeprowadza nad nim debatę, która jest obowiązkowa. W debacie (oprócz radnych) głos mogą zabierać mieszkańcy gminy.

Zgłoś się na debatę

Mieszkaniec, który chce zabrać głos w debacie o stanie gminy musi najpierw złożyć do Przewodniczącego Rady Miasta pisemne zgłoszenie poparte podpisami , co najmniej 50 – ciu mieszkańców Legionowa (wymóg dla gmin liczących ponad 20 tyś mieszkańców). Pisemne zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień na który została zwołana sesja Rady Miasta na której przedstawiany jest raport o stanie gminy. Mieszkańcy dopuszczani są do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Miasta pisemnego zgłoszenia popartego co najmniej 50 – ma podpisami. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie jest ograniczona i wynosi 15 osób, chyba, że Rada Miasta postanowi zwiększyć te liczbę.

Jacek Jankowski

Komentarze

4 komentarze

 1. Marcin odpowiedz

  To nie wiecie, że on cierpi od dawna na tą filipińską chorobę….. I jak bez makijażu to tak jakoś. Sam widziałem z bliska na jednym spotkaniu

 2. michał odpowiedz

  Czytelniku odrazu widać, że jesteś nie tutejszy. To nie ich wina, Romanek tak po prostu wygląda po każdym weekendzie, po świętach oraz po każdej wycieczce 🙂

 3. Czytelnik odpowiedz

  Zainwestujcie w lepszych fotografów. Zdjęcie zrobione podczas poruszania ustami, nadające się już z samego tego faktu do wyrzucenia. Ponadto mocno podbite kolory zielony i czerwony, przez co kolory twarzy są karykaturalnie przekłamane. Wy zaś skorzystaliście z takiego zdjęcia na główną. Te zdjęcia reprezentują przede wszystkim Was jako redakcję. Trzymajcie poziom, patrzcie na swoje fotografie i czytajcie swoje artykuły.

 4. Demoklates odpowiedz

  A gdzie można się wcześniej zapoznać z raportem? Aby móc dyskutować merytorycznie trzeba znać sprawę i do niej się przygotować! Dziena jest ta legionowska demokracja? Najpierw 50 podpisow mieszkańców, potem wniosek do przewodnika rady, a potem na posiedzeniu się dowiesz o czymchciałbyś powiedzieć! Kpina a nie demokracja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *