Facebook


LEGIONOWO. Mieszkańcy nie chcą łącznika, będzie remont ul. Hubala

2017-04-15 7:48:41

Mieszkańcy bloków przy ul. Hubala niemal jednogłośnie wypowiedzieli się przeciw budowie łącznika, umożliwiającego wyjazd z ul. Hubala w ul. Królowej Jadwigi. W przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu ankiecie 273 osoby wypowiedziały się za remontem nawierzchni i chodników, a zaledwie 26 osób było za wybudowaniem łącznika z ul. Królowej Jadwigi.

Przypomnijmy. Głównym inicjatorem budowy jednokierunkowego łącznika ul. Hubala był działający na tym terenie radny z Porozumienia Prezydenckiego Przemysław Cichocki. Ponad rok temu odwiedzał w tej sprawie mieszkańców 4 okolicznych bloków i ponoć zebrał 168 podpisów za udową łącznika, przy tylko kilku głosach sprzeciwu. Jednak podczas spotkania konsultacyjnego okazało się, że większość mieszkańców jest przeciw. Przestraszyła ich wizja zwiększonego ruchu i zmniejszenia bezpieczeństwa na tej spokojnej obecnie ulicy. Mieszkańców nie przekonała nawet wizja 15 nowych miejsc parkingowych i obietnica montażu progów zwalniających. Na spotkaniu w ratuszu ustalono z mieszkańcami, iż zostanie przeprowadzona ankieta od wyniku której będzie zależało, czy nowy łącznik powstanie. Okazało się, że ankieta druzgocąco potraktowała inicjatywę radnego Cichockiego.

Lokatorzy odpowiadali na dwa pytania: 1. Czy jest Pan/Pani za remontem nawierzchni i chodników przy ul. Hubala? 2. Czy jest Pan/Pani za wybudowaniem łącznika do ul. Królowej Jadwigi, umożliwiającego wjazd z ul. Hubala w ul. Królowej Jadwigi z nakazem skrętu w prawo? W bloku nr 39 przy ul. Hubala 1 za remontem i przeciw budowie łącznika głosowało 113 osób, 6 osób było przeciwnych remontowi i budowie, a 3 osoby były za udrożnieniem wyjazdu w ul. Królowej Jadwigi. W bloku nr 13 przy ul. Hubala 4 było to odpowiednio 25, 4 i 7 osób, w bloku nr 14 przy ul. Hubala 6 35 osób było za remontem, 1 się mu sprzeciwiła, a 5 osób było za łącznikiem. Blok nr 15 przy ul. Hubala 3 opowiedział się za remontem (46 osób). Przeciwko jakimkolwiek pracom była 1 osoba, za udrożnieniem ulicy – 3 osoby. W bloku nr 16 przy ul. Hubala 5 za remontem było 28 osób, 1 przeciwko pracom, 7 za wybudowaniem łącznika. Podsumowując aż 273 osoby wypowiedziały się za remontem nawierzchni i chodników, a zaledwie 26 osób było za wybudowaniem łącznika z ul. Królowej Jadwigi. Jak poinformował prezydent Roman Smogorzewski, zgodnie z decyzją mieszkańców miasto przygotowuje właśnie przetarg na wykonanie remontu ul. Hubala, a prace mają zostać przeprowadzone latem.

DB

Komentarze

4 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Podejrzewam że gdyby polityka w Legionowie była prowadzona w sposób transparentny to mieszkańcy chętnie zgodziliby się na przedłużenie ulicy
  Mieszkańców przestraszyła wizja wzmożonego ruchu samochodowego,
  I zapewne tego
  “Krążą plotki, że połączenie ulicy Hubala z ulicą Królowej Jadwigi w Legionowie ma na celu zapewnienie dojazdu do nowego spółdzielczego bloku, który ma w tych okolicach niebawem wyrosnąć…”
  Podaję za Gazetą Powiatową

 2. alice_trip odpowiedz

  ___123___LEGIONOWO. Mieszkancy nie chca lacznika, bedzie remont ul. Hubala »___123___

 3. Uszatek odpowiedz

  No proszę, w jednym rejonie miasta na spotkaniu z mieszkańcami prezydent mówi że generalnie jest przeciwko progom zwalniającym (na Bukowcu) i porządku powinna pilnować policja oraz straż miejska a tutaj progi zwalniające się więc mieszkańcom obiecuje żeby tylko łącznik wybudować. I jak tu wierzyć w czyste intencje?

 4. 500+ odpowiedz

  Mieszkańcy PRZECIWKO radnemu który mając 28(?) lat zarabia ponad 100 000 zł w… 3 urzędach z naszych podatków…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *