Facebook

Legionowo. Mieszkańcy zdruzgotani dogęszczaniem Broniewskiego

2018-05-17 8:02:15

Lata protestów mieszkańców Broniewskiego zdały się na nic. Spółdzielnia rozpoczęła budowę kolejnego bloku. Obecnie trwa osuszanie wykopu pod fundamenty powstającego budynku. Mieszkańcy są zdruzgotani decyzją SML-W o dogęszczeniu w tym miejscu…


W końcu ruszyła budowa nowego bloku na osiedlu Jagiellońska, przeciwko któremu od 2013 r. protestowali mieszkańcy. Pozwolenie na budowę zostało wydane w 2016 r. ale z rozpoczęciem budowy zwlekano aż do tego roku.
Mieszkańcy nie dowierzają…
Władze spółdzielni i miasta pozostały głuche na apele i protesty mieszkańców przeciwko dogęszczaniu zabudowy na osiedlu Jagiellońska, do których dochodziło od ponad 3 lat. – Władze nie liczą się ze zdaniem swoich mieszkańców, w ogóle o nas nie myślą, tylko by pieniądze chcieli – komentuje sprawę jedna z mieszkanek ul. Broniewskiego, przy której powstaje nowy blok.
– Nie wierzę, że prezes Rosiak nie słucha swoich mieszkańców, przecież prosiliśmy tyle razy. Nawet telewizja u nas była, zero pomyślunku, naprawdę – dodaje. To nie odosobnione zdanie. Niedawno do naszej redakcji przyszły osoby, które również narzekały na dogęszczanie osiedla.
…a samorządowcy potępiają
Od początku protestów głośno o inwestycji wypowiadał się Bogdan Kiełbasiński – Inwestycja zabrała mieszkańcom nie tylko tereny rekreacyjne i przestrzeń do życia, ale zamieniła także osiedlowe uliczki w jeden wielki parking – mówi prezes stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. A przecież liczba pojazdów jeszcze wzrośnie. Jeżeli dodamy do tego ruch samochodów dowożących dzieci do pobliskich placówek oświatowych, to spowoduje nie tylko pogorszenie warunków życia mieszkańców, ale również zagrożenie bezpieczeństwa. – Nie byłoby tego zagrożenia, gdyby prezes Szymon Rosiak, a także prezydent Roman Smogorzewski wysłuchali głosu 700 mieszkańców okolicznych bloków, którzy protestowali przeciwko tej budowie – mówi Kiełbasiński.
Osuszają wykop pod fundamenty
Mieszkańcy i samorządowcy swoje, a na Broniewskiego zrobiono już wykop pod fundamenty nowego bloku. W wykopie pojawiła się woda, którą teraz trzeba osuszyć. Mieszkańcy śmieją się nawet, że podobno prezes Rosiak pozazdrościł prezydentowi Smogorzewskiemu basenu na Piaskach i buduje swój na Broniewskiego. Abstrahując od docinków mieszkańców w stronę władz SML-W i miasta, ludzie są oburzeni dogęszczaniem osiedla. Uważają również, że najgorsze jeszcze przed nimi, w końcu kiedy blok powstanie i wprowadzą się nowi lokatorzy to dopiero zacznie się przysłowiowy kocioł.
Wojciech Dobrowolski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *