Legionowo. Mieszkańcy zdruzgotani dogęszczaniem Broniewskiego

2018-05-17 8:02:15

Lata protestów mieszkańców Broniewskiego zdały się na nic. Spółdzielnia rozpoczęła budowę kolejnego bloku. Obecnie trwa osuszanie wykopu pod fundamenty powstającego budynku. Mieszkańcy są zdruzgotani decyzją SML-W o dogęszczeniu w tym miejscu…


W końcu ruszyła budowa nowego bloku na osiedlu Jagiellońska, przeciwko któremu od 2013 r. protestowali mieszkańcy. Pozwolenie na budowę zostało wydane w 2016 r. ale z rozpoczęciem budowy zwlekano aż do tego roku.
Mieszkańcy nie dowierzają…
Władze spółdzielni i miasta pozostały głuche na apele i protesty mieszkańców przeciwko dogęszczaniu zabudowy na osiedlu Jagiellońska, do których dochodziło od ponad 3 lat. – Władze nie liczą się ze zdaniem swoich mieszkańców, w ogóle o nas nie myślą, tylko by pieniądze chcieli – komentuje sprawę jedna z mieszkanek ul. Broniewskiego, przy której powstaje nowy blok.
– Nie wierzę, że prezes Rosiak nie słucha swoich mieszkańców, przecież prosiliśmy tyle razy. Nawet telewizja u nas była, zero pomyślunku, naprawdę – dodaje. To nie odosobnione zdanie. Niedawno do naszej redakcji przyszły osoby, które również narzekały na dogęszczanie osiedla.
…a samorządowcy potępiają
Od początku protestów głośno o inwestycji wypowiadał się Bogdan Kiełbasiński – Inwestycja zabrała mieszkańcom nie tylko tereny rekreacyjne i przestrzeń do życia, ale zamieniła także osiedlowe uliczki w jeden wielki parking – mówi prezes stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. A przecież liczba pojazdów jeszcze wzrośnie. Jeżeli dodamy do tego ruch samochodów dowożących dzieci do pobliskich placówek oświatowych, to spowoduje nie tylko pogorszenie warunków życia mieszkańców, ale również zagrożenie bezpieczeństwa. – Nie byłoby tego zagrożenia, gdyby prezes Szymon Rosiak, a także prezydent Roman Smogorzewski wysłuchali głosu 700 mieszkańców okolicznych bloków, którzy protestowali przeciwko tej budowie – mówi Kiełbasiński.
Osuszają wykop pod fundamenty
Mieszkańcy i samorządowcy swoje, a na Broniewskiego zrobiono już wykop pod fundamenty nowego bloku. W wykopie pojawiła się woda, którą teraz trzeba osuszyć. Mieszkańcy śmieją się nawet, że podobno prezes Rosiak pozazdrościł prezydentowi Smogorzewskiemu basenu na Piaskach i buduje swój na Broniewskiego. Abstrahując od docinków mieszkańców w stronę władz SML-W i miasta, ludzie są oburzeni dogęszczaniem osiedla. Uważają również, że najgorsze jeszcze przed nimi, w końcu kiedy blok powstanie i wprowadzą się nowi lokatorzy to dopiero zacznie się przysłowiowy kocioł.
Wojciech Dobrowolski

Komentarze

6 komentarzy

 1. wyborca odpowiedz

  jestem dumny ze “hejtowałem” za wyborem na Piaskach pana Grabowskiego a nie tego kotleciarza Margisa..;)

 2. Julita Baczyńska sekretarz stowarzyszenia NMNS odpowiedz

  Wszystkich zainteresowanych działalnością w stowarzyszeniu Nasze Miasto Nasze Sprawy proszę o kontakt na email: julita.baczynska@interia.pl

 3. motłoch POlityczny sie wzbogaca odpowiedz

  mam takie pytanie czy Nasze Miasto…..przyjmuje nowych bo jako mieszkaniec i wyborca, Romusiowi i jego ferajnie tak po ludzku i od serca prz…….lić 😉 by już nigdy i nikt ich nie wybrał……

 4. mieszkanka odpowiedz

  Prawda jest taka, że SMLW proponowało w to miejsce boisko. Ludzie się oburzyli, że jak ono powstanie to będzie głośno i hałasy do wieczora. Te wszystkie stare baby jeszcze dumnie biegały z petycją przeciwko budowie owego boiska. Dopiero jak wyszło na jaw, że w takim razie skoro boisko nie to blok mieszkalny, wszyscy zdziwieni, że jak to tak i lepiej by było zrobić plac zabaw. Mieszkańcy “wojnę” przegrali a spółdzielnia i tak zrobi swoje.
  Więc drodzy mieszkańcy osiedla, nie róbcie z siebie teraz ofiar. Wybór był, propozycja była, trzeba było pomyśleć wcześniej a nie po fakcie udawać idiotę i robić zamieszanie. Spotkania w spółdzielni były, trzeba było chodzić. Ogłoszenia wisiały kiedy i o której, każdy mógł przyjść a że wypięło się na to tyłek to teraz jest co jest. I BARDZO DOBRZE!

  1. Daro odpowiedz

   Wynika z tego że jeśli mieszkańcy nie będą zainteresowani budową placu zabaw to automatycznie skazani są na budowę kolejnego bloku ???
   Żadnej innej alternatywy albo plac zabaw albo blok ???

 5. Normalny odpowiedz

  Drodzy spółdzielcy chodżcie na zebrania wyborcze do rad osiedli , rady nadzorczej SMLW. W latach poprzednich frekwencja była beznadziejna.Ten fakt wykorzystywał Rosiak i jego sługasy,Nie dajcie się
  To jest takie proste-stanowicie dużą siłę Jest was potencjalnie ok. 700 osób.Dalej pomyślcie sami.Wybory
  o których pisałem wyżej niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *