LEGIONOWO. Mikołajkowe otwarcie Nowo-Barskiej

2015-12-09 6:29:22

Wspólna inwestycja powiatu i miasta Legionowo za ponad 1 mln zł, obejmująca budowę ul. Nowo-Barskiej wraz z oświetleniem, została w ostatni weekend uroczyście oddana do użytkowania.

 

Łącznik wybudowany przez powiat i oświetlony przez miasto znacząco zmienił układ komunikacyjny w okolicy tunelu pod torami kolejowymi. Warto podkreślić, że to zdecydowanie zmiana na lepsze, bo zwiększa płynność ruchu na głównych arteriach komunikacyjnych miasta i poprawia bezpieczeństwo. Jednym z elementów inwestycji była również budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym na przecięciu ulic Barskiej i Jagiellońskiej i usunięcie lewoskrętów ze skrzyżowania ulic Krakowskiej i Piastowskiej.

Uroczystość otwarcia drogi zbiegła się w czasie z popularnymi Mikołajkami, więc mieszkańcy, którzy wzięli w niej udział świętowali niejako podwójnie. Organizatorzy spotkania nie zapomnieli o mikołajkowych akcentach, więc pomimo, iż to grudzień, atmosfera panowała ciepła. Obok tradycyjnego przecięcia wstęgi, którego dokonali reprezentujący inwestorów starosta Robert Wróbel i prezydent Roman Smogorzewski, pomocnicy Świętego Mikołaja rozdali gościom pierniczki i mikołajowe czapki, a Powiatowe Centrum Integracji Społecznej serwowało pierogi z kapustą i czerwony barszczyk. Na uroczystość przybyli również poseł Jan Grabiec, członek zarządu powiatu Michał Kobrzyński i radny miejski Tadeusz Szulc.

Przypomnijmy, że budowa ul. Nowo-Barskiej to unikalne w skali powiatu przedsięwzięcie, ponieważ została zbudowana od zera. Prace rozpoczęły się na początku września 2015 r. geodezyjnym wytyczeniem drogi przez las, następnie przetarciem jej przebiegu poprzez wycinkę drzew i usunięcie humusu. Kolejnym krokiem były roboty drogowe, w wyniku których wykonawca w ciągu niecałych 3 miesięcy- wybudował jezdnię o szerokości 7 metrów. Po jednej stronie powstał wzdłuż niej ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2 do 4 m. Poza tym na styku Nowo-Barskiej i Jagiellońskiej stworzono znacznie podnoszące bezpieczeństwo ruchu rondo. Ma ono średnicę wewnętrzną 26 m i jezdnię o szerokości 5,5 m. Wokół niego zbudowane zostały chodniki i ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2 do 4 m.

Cała inwestycja kosztowała ponad milion złotych i została sfinansowana wspólnie przez powiat legionowski i miasto Legionowo.

Źródło: Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *