LEGIONOWO. Mikołajkowe pobicie żony

2015-12-11 5:55:37

Legionowscy policjanci w Mikołajki zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją małżonką. Kobieta po kolejnej awanturze i stosowaniu względem niej siły fizycznej postanowiła przerwać milczenie i o tym, czego doświadczyła od męża opowiedzieć policjantom. Za to przestępstwo 44-letniemu Jackowi O. grozi do 5 lat więzienia.
Dramat w tej rodzinie trwał od dłuższego czasu. Jacek O. po alkoholu wszczynał awantury domowe, ubliżał swojej żonie. Kobieta nie mogąc sobie poradzić z zachowaniem męża postanowiła złożyć zawiadomienie i o tym, co ją spotkało opowiedzieć policjantom oraz prosić o pomoc.
W niedzielę 6 grudnia dyżurny legionowskiej komendy został powiadomiony telefonicznie o awanturze. Funkcjonariusze pod wskazanym adresem zastali 44–letniego nietrzeźwego mężczyznę oraz wzywającą o pomoc jego małżonkę. Kobieta była roztrzęsiona i posiadała widoczne obrażenia ciała. Jacek O. został zatrzymany i przewieziony do legionowskiej komendy, a poszkodowana została przewieziona do szpitala w celu udzielenia specjalistycznej pomocy lekarskiej.
Przesłuchany Jacek O. przyznał się do zarzucanego czynu. Prokuratura zastosowała względem niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do rodziny oraz nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą mężczyzna usłyszał zarzut z art. 207 kodeksu karnego, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Oprac. JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *