LEGIONOWO. Minister na odsłonięciu muralu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. [GALERIA]

2020-07-28 12:51:28

 

We wtorek (28 lipca) miało miejsce oficjalne odsłonięcie muralu znajdującego się na murze okalającym Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni przy ul. gen. Buka w Legionowie. W wydarzeniu wziął udział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak

Minister w trakcie, krótkiego spotkania podziękował autorowi murala prof. Rafałowi Roskowińskiemu. Opowiedział również o planowanych obchodach 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Później głos zabrał autor muralu, który podziękował Ministrowi Błaszczakowi za wprowadzenie inicjatywy zobrazowania Bitwy Warszawskiej na murze okalającym Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Później obaj Panowie w asyście dziennikarzy obejrzeli całe 250 m. dzieło. W trakcie oglądania muralu, prof. Rafał Roskowiński opowiedział o symbolach jakie znajdują się na namalowanych scenach batalistycznych oraz co go skłoniło do takiej formy malunku. Minister wręczył artyście medal okolicznościowy z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., zaś muralista podarował ministrowi jedną ze swoich prac.

Autorem muralu jest  prof. Rafał Roskowiński twórca Gdańskiej Szkoły Muralu. Polski artysta, doktor sztuk pięknych, malarz muralista. To właśnie on jest odpowiedzialny za znajdujący się przy ul. Szwajcarskiej mural pn: “1050 lat Chwały Oręża Polskiego”.

Komentarze

1 komentarz

  1. Victor odpowiedz

    Szkoda, że Pan profesor swoim ubiorem na tej uroczystości, a szczególnie “dekoltem do pępka” obraża pamięć bohaterów. W takim stroju to Profesor powinien iść na piwo a nie brać udział w oficjalnej gali w obecności jakby nie było Ministra najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Wstyd Panie Profesorze. I to mają być elity???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *