LEGIONOWO. Mistrzowie Kodowania Junior

2015-09-16 3:49:44

W poniedziałek 14 września w przedszkolu im. Króla Maciusia w Legionowie odbyła się inauguracja pilotażowej edycji programu „Mistrzowie Kodowania Junior”.

Celem programu jest wykorzystanie naturalnej ciekawości dzieci do urządzeń technicznych i nauczenie ich bezpiecznego korzystania z nich, ale też korzystania z postawionym celem edukacyjnym, planowanego, przemyślanego, takiego, które bawi, ale i uczy.

Przedszkole Miejskie nr 12 znalazło się wśród osiemnastu przedszkoli z całej Polski i jest jednym z trzech w województwie mazowieckim, biorących udział w programie. Do pilotażowej edycji zaangażowano placówki w których króluje zabawa, radość, wyobraźnia i nowoczesność. Placówki, w których kadra pedagogiczna stale poszukuje nowych rozwiązań edukacyjnych, nie boi się wyzwań oraz jest gotowa podejmować niestandardowe działania sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Udział przedszkola im. Króla Maciusia w Legionowie w tym programie jest niewątpliwie dumą dla naszego miasta.

Podczas spotkania autorka programu Pani Blanca Fijołek – dyrektor CSR w Samsung Electornics Polska, zaznaczyła że głównym celem „Mistrzów Kodowania Junior” jest rozwijanie kompetencji miękkich u dzieci, nauka logicznego myślenia, kształtowanie u nich dobrych nawyków cyfrowych, zachęcenie do współpracy w grupie oraz upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Podczas inauguracji wszyscy zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z założeniami programu „Mistrzowie Kodowania Junior” a także uczestniczenia w zajęciach przedszkolaków. Do zajęć związanych z programem wykorzystywane są autorskie pomoce dydaktyczne. Firma Samsung Electornics Polska zapewniła wyposażenie sali, liczne pomoce edukacyjne, w tym także tablety, z których chętnie korzystają zarówno dzieci jak i nauczyciele.

Poza wszelkimi technicznymi aspektami programu najważniejszy jest fakt, iż najmłodsi z ogromną radością uczestniczą w tych zajęciach. Ich tematyka jest idealnie dopasowana do wieku, zainteresowań i możliwości przedszkolaków, dzięki czemu bez trudu łączą one zabawę z nauką.

Tekst i zdjęcia: AS

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *