LEGIONOWO. Mobbing motywem zbrodni

2019-01-08 5:35:38

Nie cichną echa morderstwa 37-letniego Nepalczyka, właściciela restauracji Everest. Zwłoki uduszonego mężczyzny znaleziono w samochodzie zaparkowanym przy ul. Roi na Bukowcu. Prokuratura wciąż bada sprawę. Do tej pory zatrzymano 4 osoby. Zaś 3 z nich postawiono zarzut zabójstwa


W sobotę (28 grudnia ub.r.) policjanci dostali zgłoszenie o zwłokach w samochodzie zaparkowanym przy ul. Gen Roi na legionowskim Bukowcu. Biorący udział w akcji policjanci potwierdzili, że znalezione zwłoki należą do zaginionego kilka dni wcześniej właściciela restauracji Everest, znajdującej się przy ul. Warszawskiej 59.

Przyczyna śmierci – uduszenie
Już w trakcie oględzin stwierdzono, że 37-latek został uduszony kilka dni wcześniej. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć do zabójstwa doszło przy użyciu stalowej linki. Ukazujące się komunikaty prasowe w tej sprawie informowały również o intensywnych działaniach operacyjnych i procesowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Mobbing motywem zbrodni
W poniedziałek (31 grudnia ub. r.) zatrzymano pierwszych 3 podejrzanych. Okazali się nimi pracownicy restauracji Everest. Dwóm z nim 27 i 28 letnim obywatelom Indii przedstawiono zarzuty zabójstwa. Obaj mężczyźni złożyli obszerne wyjaśnienia. Tylko jeden z zatrzymanych przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Trzeci zatrzymany został przesłuchany w charakterze świadka i wypuszczony do domu. Według prokuratury motywem jaki kierował podejrzanymi były nieporozumienia z pracodawcą. Według podejrzanych 37-latek stosował wobec nich mobbing. Wobec zatrzymanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Kolejny zatrzymany
W miniony czwartek (3 stycznia br.) zatrzymany został kolejny podejrzany. Tym razem zarzut zabójstwa usłyszał 20-letni obywatel Indii. Do zatrzymania doszło na terenie Łodzi. Wobec niego również zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu. Policja ani Prokuratura nie chcą komentować całej sytuacji. Na pytania czy to koniec zatrzymań w tej sprawie, usłyszeliśmy, że śledztwo nadal jest na początkowym etapie. Wszystkim zatrzymany zostały przedstawione zarzuty z art 148 par 1 to znaczy zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Wszystkim zatrzymanym grozi dożywocie.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *