LEGIONOWO. Mobbing w legionowskim ratuszu

2021-07-20 12:44:18

W Urzędzie Miasta została powołana komisja ws. zbadania zgłoszenia przez pracownika przypadku mobbingu, do jakiego miało dochodzić ze strony jednego z naczelników wydziału w legionowskim ratuszu. Urząd na razie nie chce szerzej komentować sprawy, ani udzielać odpowiedzi na pytania


W czwartek (15 lipca br.) prezydent wydał zarządzenie o powołaniu komisji do przeprowadzenia postępowania ws. zgłoszenia mobbingu w Urzędzie Miasta. Informacja o tym pojawiła się tylko w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) w zakładce – zarządzenia prezydenta.

Komisja ds. mobbingu

W zarządzeniu tym możemy przeczytać, że w skład komisji ds. zbadania mobbingu powołano: Idę Parakiewicz-Czyżmę – Sekretarz Miasta Legionowo, Pawła Walesiaka – Zastępcę Naczelnika Wydziału Kadr i Obsługi Klienta, Agnieszkę Zielińską – Radcę Prawnego oraz Agnieszkę Bludas-Nadworską – Naczelnik Biura Rady Miasta i Informacji Publicznej.
Próbując uzyskać bliższe informacje zwróciliśmy się telefonicznie m.in. do rzecznika prasowego ratusza Kamila Stępkowskiego. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że otrzymamy pisemną informacje w tej sprawie. Informacja ws. powołania komisji były najwyraźniej już przygotowana, bo została przesłana natychmiastowo.

Chodzi o jednego z naczelników

Dowiedzieliśmy się z niej, że – „w związku z wnioskiem pracownika urzędu dotyczącego jednego z naczelników bezzwłocznie powołano komisję do przeprowadzenia postępowania w sprawie zgłoszenia o mobbing”. Przeczytaliśmy tam także, iż – „Prezydent Miasta Legionowo nie akceptuje żadnych przejawów mobbingu, ani innych form przemocy psychicznej, czy to wśród swoich podwładnych, czy też podległych instytucji. Dlatego wszelkie kwestie zostaną wyjaśnione, a w przypadku gdyby zarzuty się potwierdziły zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe oraz prawne”.

Więcej nie powiedzą

Jednocześnie poinformowano nas, że dokąd trwają prace komisji, ratusz nie będzie komentować sprawy w szerszym zakresie. Dlatego na razie nie udało nam się ustalić, ani o którego naczelnika wydziału chodzi, ani nawet, w jakiej strukturze urzędu jest on zatrudniony.
Poinformowano nas także , że w 2013 r. w legionowskim ratuszu wprowadzono Wewnętrzną Politykę Antymobbingową. Zgodnie z nią: „każdy pracownik, który uzna, że doświadczył jakichkolwiek działań lub zachowań noszących znamiona mobbingu albo będący świadkiem działań lub zachowań noszących znamiona mobbingu, ma prawo do złożenia pisemnego zgłoszenia do Pracodawcy.
red

Komentarze

10 komentarzy

 1. Skwarek odpowiedz

  Grabiec oklaskiwał…, chyba jego żona jest zastępcą DYYYREKTORA MOK-CZYTAJ,- mój mąż jest z zawodu dyrektorem, ot tak taki kultowy film dla myślących, pora pogonić tych panów gdzie pieprz rośnie

 2. Skwarek odpowiedz

  Grabiec oklaskiwał…, chyba jego żona jest zastępcą DYYYREKTORA MOK-CZYTAJ, mój mąż jest z zawodu dyrektorem, ot tak taki kultowy film dla myślących, pora pogonić tych panów gdzie pieprz rośnie

 3. KUPA SERDUHA odpowiedz

  Roman to rzeczywiście wzór cnót męskich stojący na straży ……. Zademonstrował to na słynnym spotkaniu przedwyborczym. Nawet Grabiec oklaskiwał.

 4. Przewodniczacy odpowiedz

  Komisja zapewne ustali, że zgłoszenie mobbingu dotyczące pani naczelnik absolutnie się nie potwierdziło. Chyba, że ta cała afera od początku była nakręcona przez Romka, który chciał się pozbyć tej pani. A wtedy komisja wszystko potwierdzi….
  Warto wczytać się we wpisy pań Agaty i Tamary, bo one chyba były blisko Romka…

 5. Lesiu odpowiedz

  Cisza o trwającym od lat mobbingu w Ratuszu, cisza w OPS, ciekawe jak sprawa ma się w KZB i PEC.
  A dalej w tej chorej spółdzielni, która nie umie wyjść z PRL.

  Podobno EMK w Ratuszu, podobno AB w OPS. Ktoś coś więcej?
  Słuchy chodzą… A prezydent seksista, to zupełnie inna para kaloszy…

 6. Victor odpowiedz

  lis w kurniku także stoi na straży bezpieczeństwa kur

 7. tadek odpowiedz

  Kogo obstawiacie? Według mnie najlepszymi kandydatami są pani X albo pan Y, ale oni dowodzą sprawami budżetowymi i ochroną środowiska, a tam nie ma naczelników.

  Dla ułatwienia takich mamy naczelników w ratuszu:

  Wydział Spraw Obywatelskich, Naczelnik – Elżbieta Gierczyńska
  Wydział Administracyjno-Gospodarczy, Naczelnik – Katarzyna Kozłowska
  Wydział Edukacji Naczelnik – Anna Łasińska
  Wydział Gospodarki Komunalnej, Naczelnik – Aleksander Rogala
  Wydział Gospodarki Nieruchomościami, Naczelnik – Teresa Wiśniewska
  Wydział Inwestycji, Naczelnik – Elżbieta Głos
  Wydział Kadr i Obsługi Klienta, Naczelnik – Dorota Polakiewicz
  Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych, Naczelnik – Ewa Milner-Kochańska

  1. Agata odpowiedz

   Od lat wysuwane są zarzuty o mobbing wobec pani naczelnik EMK. Ale do tej pory wesoły romuś nie widział powodu żeby coś z tym zrobić bo jak wiadomo jest największym mobberem w tym Urzędzie. Tak jak on poniża swoje pracownice, jak je traktuje, krzyczy to wiedzą tylko ci którzy tam często bywają. Może następna komisja zajmie się romkiem

 8. Tamara odpowiedz

  “Prezydent nie akceptuje żadnych przejawów mobbingu, ani innych form przemocy…” – to bardzo ciekawe

 9. Leszek odpowiedz

  Hahahahahahahahahahahaha… Ubawiłem się czytając, że Smogorzewski stoi na straży czegokolwiek…
  Przypomnijcie sobie wybory jak cała Polska poznała naczelnego seksistę. I on ma teraz stać na straży i dbać o brak mobbingu w pracy?
  Ciekawe czy pamiętają też opcje z OPS-em i mobbingowaniem pracownic. Tam jakoś nie wyciągnął konsekwencji, a o mobbingu w OPS-ie głośno od lat…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *