Facebook


LEGIONOWO. Mobilizacja rezerwistów w powiecie legionowskim

2019-11-20 6:04:41

 

Około 400 żołnierzy rezerwy w powiecie legionowskim i ok. 50 w samym Legionowie wezwano nagle, aby stawili się do jednostki. Wezwania do natychmiastowego stawiennictwa doręczała straż miejska

Z informacji jakie przekazano redakcji wynika, że w ostatnich dniach niespodziewanie wezwano ok. 400 rezerwistów z powiatu legionowskiego, aby stawili się do jednostki w Białobrzegach. Z powodu ogłoszenia mobilizacji przez wojsko, miały zostać również przerwane ćwiczenia służb ratowniczych o kryptonimie  “Kryzys 2019”. W Legionowie wezwania około 60 żołnierzom rezerwy miała doręczać Straż Miejska. Według naszego informatora, wezwanie było niespodziewane. Natomiast po przybyciu do jednostki w Białobrzegach, gdzie zostali skoszarowani, rezerwiści mieli otrzymać zakaz kontaktowania się z rodzinami, a niektórym odebrano nawet telefony komórkowe.

Do tej pory nikt oficjalnie nie potwierdził tych doniesień, jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mobilizacja ma zakończyć się dzisiaj, tzn. w środę 20 listopada.

Podobne akcje mobilizacyjne odbywały się m.in: we Wrocławiu, Olkuszu i Wadowicach.

Komentarze

1 komentarz

  1. Kabaret odpowiedz

    Po prostu dramat, zero organizacji. Byłem i przeżyłem ten 12 godzinny cyrk. Szkoda czasu i pieniędzy na takie bzdety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *