Facebook

LEGIONOWO. Modernizacja DK-61 może znów ruszyć

2019-08-22 4:34:09

Wojewoda Mazowiecki 21 sierpnia br. wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), zmieniającą decyzję z 31.01.2012r. dla rozbudowy drogi krajowej 61. Decyzja dotyczy odcinka o długości 1,6 km (tzn. od wiaduktów w Legionowie do ul. Wolskiej)

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Dlatego roboty budowlane mogą być wznowione niemal natychmiast. Przedmiotem decyzji jest projekt budowlany „zamienny” rozbudowy drogi krajowej nr 61 dla zadania: „Rozbudowa drogi krajowej 61 na odcinku III o długości 1635 m (stary od km 20+390 do km 22+025) od km 23+748 do km 25+383 – przejście przez Legionowo wraz z budową zjazdu na odcinku II”. Inwestycja przebiega po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 61.

Wydanie zmienionej decyzji związane było z wnioskiem Inwestora i koniecznością ponownego przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Wojewoda wydaje decyzję ZRID na podstawie art. 35 Prawa budowlanego, sprawdzając m.in.:

–        zgodność projektu budowlanego z wymaganiami ochrony środowiska  (w szczególności określonymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i postanowieniem uzgadniającym warunki realizacji inwestycji),

–        zgodność projektu zagospodarowania działki lub terenu z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi,

–        kompletność projektu budowlanego i posiadanie wymaganych opinii, uzgodnień, pozwoleń i sprawdzeń.

 

oprac na podst. info.Zespołu Prasowego Wojewody Mazowieckiego

Komentarze

7 komentarzy

 1. elwuo odpowiedz

  Jasne, niech dalej „będą u władzy”, prowadzą swoje rozdawnictwo nie swojej kasy, wprowadzają kolejne podatki, niech upodlą ten kraj do końca. To będzie właśnie porażka, szkoda tylko, że wtedy dopiero otworzycie oczy.

 2. AK odpowiedz

  Opisywanie, że na drugą część budowy DK61, Wojewoda Mazowiecki wydał po raz drugi zezwolenie na jej prace dla GDDKiA. Należy mieć na uwadze, że wybudowany wiadukt na DK61 jest samowolą budowlaną. Do dnia dzisiejszego Skarb Państwa nie jest właścicielem gruntu, na którym został on posadowiony. Nawet sławny, obecny poseł, a wówczas Starosta legionowski Jan Grabiec poświadczał nieprawdę w dokumentach przesłanych do Sądu, aby pomóc GDDKiA jako reprezentantowi Skarbu Państwa we wpisie do księgi wieczystej, lecz Sąd również nie dał się na to nabrać. Należy także mieć na uwadze to, że obecny przewodniczący Rady Powiatu strażak Leszek Smuniewski, będąc radnym w Legionowie w porozumienie z zarządcą miasta, nasyłał na mnie kontrole. Przedstawiciele PiSu w zaistniałej sytuacji powinni odwołać go z pełnionego urzędu. Wielu mieszkańców Legionowa widzi część odciętego pawilonu, lecz jest to dowód w sprawie. Aby doszło do wywłaszczenia nieruchomości ta ostała część budynku musi opierać się na czterech ścianach nośnych. W tym przypadku są trzy ściany nośne i jedna działowa. Po bandyckiej kradzieży w 2008 roku, co wielu mieszkańców Legionowa bardzo ucieszyło, że z tym „cwaniakiem” sobie poradzili, zarządca miasta nasłał na mnie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, aby wydał decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności na zburzenie pozostałej części pawilonu. Działania były podjęte wspólnie z GDDKiA, i miało to na celu zburzenie pawilonu, aby nie pozostał ślad po nieprawidłowościach.

 3. Jolka odpowiedz

  Niestety, to jest mafia. Kraj nie dość że doświadczony przez wojny, to teraz okradziony przez kaste pis. Ile lat trzeba będzie odbudować demokrację…ja raczej wyjadę…nie ma tu prawa ani sprawiedliwości

  1. Konrad odpowiedz

   Szerokiej drogi już czas 🙂

 4. Robert42 odpowiedz

  Pięknie, przetrzymać proces do uruchomienia kampanii wyborczej, a teraz hurra…jadziem z budową! „Łaskawy wojewoda” , pomyśli wyborca pierwotniaków….Opóźnienie jest jednak faktem, pół roku w błoto. Ciekawe, jak będą manipulować budową szpitala, jak stracą władzę. A że stracą – jestem tego pewien. Afera Ziobrogate z mafijną kastą kolegów z pis oznacza max 4% poparcia w wyborach, i pis poza parlamentem. No chyba że mamy imbecyli w kraju zamiast istot rozumnych!

  1. Krzysiek odpowiedz

   Zejdź na ziemię. 4%? Najmniej 30.

  2. Wojtek odpowiedz

   Spokojnie bo mokro w gaciach ci się zrobi. Zawsze wina władzy która przypominam że zostala wybrana przez większość co jest kwintesencją demokracji. Ja mam nadzieję ze jeszcze chociaż ze 4 lata będą u władzy bo jak sobie przypomne poprzedników to robi mi sie niedobrze. Sam miłościwie panujący w Poko niejaki Grześ nie potrafi żadnego sukcesu podać. Jedna wielka porażka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *