LEGIONOWO. Monstrualna zabudowa – koszmarne problemy

2023-02-12 1:29:53

Działki w centrum miasta, pomiędzy ulicami: Jagiellońską, Piłsudskiego, Mrugacza i Słowackiego niedługo mogą zostać zabudowane. Zdaniem mieszkańców, spotęguje to już istniejące problemy komunikacyjne


Działki znajdujące się na tyłach Błękitnego Centrum, galerii Gondola oraz siedziby ZUS-u. posiadają od 2018 r. pozwolenia na budowę. Zgodnie z nimi może być tam realizowana nadbudowa, przebudowa i rozbudowa budynku handlowo-usługowego z garażem podziemnym, w wyniku której powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem i częścią usługową. Od dłuższego czasu mówi się również o rozbudowie galerii Gondola. Na dodatek jej właściciel dokupił niedawno działki znajdujące się u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Słowackiego, gdzie przeprowadzono rozbiórkę starej drewnianej willi Rożnowianka.
Tymczasem w rejonie tym już dzisiaj tworzą się korki i są duże kłopoty z parkowaniem. Na problem ten zwrócili nam uwagę mieszkańcy, według których władze miasta uchwalając w 2017 r. nowe studium zagospodarowania przestrzennego, zbagatelizowały ten problem. Ich zdaniem, obojętnie czy na tym terenie powstanie wielka galeria handlowa, czy też kilkupiętrowa zabudowa mieszkaniowa. Uważają, że i tak spotęguje to tylko już istniejące problemy komunikacyjne. Mówią, że nic nie pomogą podziemne parkingi, bo każde nowe mieszkanie czy lokal usługowy, to jeszcze większa ilość ludzi oraz samochodów.

red.

Komentarze

3 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Problem z zapewnieniem miejsc do parkowania w największym stopniu dotyka budynków oddanych niedawno. Co z tego że wybudowano garaż podziemny, większość mieszkańców wykupiła tam jedno miejsce parkingowe a mało w której rodzinie jest teraz tylko jeden samochód.Gdzie zatem znajdą miejsce “nadprogramowe” samochody, otóż właśnie na tych parkingach dla osiedli z wielkiej płyty i osiedlowych uliczkach
  Zabudowanie kolejnych działek z ścisłym centrum Legionowa spotęguje istniejące problemy
  A że są to działki prywatne i właściciel może budować co tylko chce to zależy jedynie od zapisów planu
  Planu zmienionego ciekawe tylko przez kogo i dla kogo ??

 2. م تحياتي odpowiedz

  to jest działka prywatna i właściciel zbuduje na niej co będzie chciał.
  Oczywiście w zgodzie z planem zabudowy.

 3. Legio odpowiedz

  Należy zbudować tam parkingi podziemne (wspólne garaże wielomiejscowe) i naziemne piętrowe. Problem parkowania dotyczy też (a może wręcz przede wszystkim) wysokich bloków z wielkiej płyty w Legionowie. Ówczesne władze nie przewidziały pod koniec lat 70. XX w., że prawie na każde mieszkanie przypadnie co najmniej jedno auto, którego nie ma gdzie parkować w pobliżu tych bloków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *