Facebook
LEGIONOWO. My Mieszkańcy – kolejna frakcja polityczna?

2018-05-16 6:00:11

W miniony piątek (11.05) w Poczytalni Centrum Komunikacyjnego w Legionowie odbyła się konwencja programowa stowarzyszenia My Mieszkańcy. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy radnych Artura Żuchowskiego oraz Dariusza Błaszkowskiego (ex Porozumienie Prezydenckie) oraz Juliusza Żebrowskiego.

W trakcie trwającego blisko 2 godz. spotkania przedstawiciele stowarzyszenia zaprezentowali program nowo powstałego stowarzyszenia. Ponadto podczas konwencji została przedstawiona piosenka stowarzyszenia, zatytułowana: My mieszkańcy w wykonaniu zespołu MD(kwadrat)

Budowanie społeczeństwa obywatelskiego

Program stowarzyszenia opiera się głownie na budowaniu w ludziach myśli obywatelskiej wskazującej, że razem można więcej. W trakcie konwencji skupiono się na przedstawieniu pełnego programu opierającego się na wsparciu edukacji, kultury oraz dalekosiężnym rozwoju miasta przyjaznego mieszkańcom. Pierwszym celem stowarzyszenia jest otwarcie świetlicy na os. Jagiellońska – miejsca w którym dzieci i młodzież będzie mogła poszerzać swoje zainteresowania.

Rozmowy w kuluarach

Prócz Dariusza Błaszkowskiego i Artura Żochowskiego w spotkaniu brali udział również inni radni Porozumienia Prezydenckiego: Danuta Ulkie, Kazimierz Zieliński oraz Paweł Lewandowski. Niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy stowarzyszanie zamierza wystawić swojego kandydata w zbliżających się wyborach. Dowiedzieliśmy się natomiast, że na początku swojej działalności My Mieszkańcy chcą osiągnąć przynajmniej część celów, jakie sobie zamierzyli. Nie wykluczają oni jednak wystawienia swojego kandydata w nadchodzących wyborach. Prosili także, aby nie oceniać działania Stowarzyszenie przez pryzmat dotychczasowej działalności obydwóch założycieli stowarzyszenia, którzy zasiadają aktualnie w Radzie Miasta.

QK

Komentarze

14 komentarzy

 1. NiegłosujenaRomana odpowiedz

  Marionetka Romka – Margis nie sprawdziła się, to mamy teraz marionetkę Janka – Żuchowskiego.

 2. Smogorzewski musi odejść odpowiedz

  Grabiec dogadał się z PSL na kolejną listę, żeby zminimalizować opozycję. Na tę ustawkę idą grube partyjne pieniądze. Żadne stowarzyszenie nie byłoby w stanie ponieść takich kosztów. Sama taka ścianka reklamowa, którą widzicie Państwo na zdjęciu to ok. 1500 zł. Do tego roll up 5 szt. widziałem – kilkaset zł, baloniki, chorągiewki, plakaty – kolejne kilkaset zł, strona internetowa, grafik, wynajęcie lokalu na Sienkiewicza i wyposażenie – kilka tysięcy zł, profesjonalny spot reklamowy, filmujący kamerzysta na konwencji, piosenka wyborcza – zamówienie tekstu, melodii, wykonanie, wynajęcie Poczytalni…

  1. reklama odpowiedz

   a ja na to puszcze filmik Grabca w towarzystwie kolezanek spod sklepu monopolowego 24 h chi chi chi bo wiadomo

   1. Moralez odpowiedz

    A do tego zrzuty z twittera Pana posla, gdzie jada po nim jak po burej… powinni specjalnie dla niego, uruchomic nowy portal: twatter

 3. Michał odpowiedz

  Kolejne przetasowanie polityczne i kolejny twór polityczny. I niestety ciągle te same twarze. Nie jesteście w stanie mnie przekonać!

 4. Bezsilny odpowiedz

  Wszyscy siebie warci, o ile dobrze pamiętam pan Juliusz Żebrowski, był pracownikiem urzędu, u niejakiej Tamary. Ciekawe są te wszystkie układy, ale te głupie ludzie dają sie nabrać jak zwykle i wybiorą całe to wspaniałe towarzystwo.

  1. Miro odpowiedz

   Oczywiście pracę w Urzędzie załatwiła mu ciocia Jola Żebrowska z kolejnego stowarzyszenia Romka “Myślący Pozytywnie”. Ciocia też wiecznie na prezydenckich listach wyborczych, a obecnie pracuje w Poczytalni.

 5. lolek odpowiedz

  Chyba My kumple Smoga

 6. MIRO odpowiedz

  Kolejna mutacja grupy pod wezwaniem,, lizania łapy Romka”, o i Błaszkowski się znalazł ,,MRGISNALIZOWANY” w stowarzyszeniu Nasze Legionowo

 7. Mieszkaniec odpowiedz

  Arturek karierowicz… Kim jest??? Kto zna, ten wie. Obluda, cwaniactwo to jego cechy.

 8. Daro odpowiedz

  W Powiatowej przeczytałem że do stowarzyszenia wstąpiła radna Ulkie a jednym z celów nowego stowarzyszenia jest UWAGA walka z ….bezmyślnym dogęszczeniem W 2018 roku radna wchodzi do stowarzyszenia które stawia sobie za jeden z celów walkę z dogęszczaniem kiedy radna jeszcze w 2017 i tu cytat z artykułu “Trzeba podejść do tego uczciwie, sumiennie i z wielkim zastanowieniem. Nie dajmy się zwariować. Jeżeli chodzi o ul. Broniewskiego to jest ogromny teren. Na prawdę, sama mieszkam na zagęszczonym osiedlu Sobieskiego, akurat mój blok jest naprzeciwko sąsiedniego bardzo blisko. Dlaczego ktoś inny ma mieć taką rozwartą przestrzeń, za którą ja też mam płacić? A tam jest tyle terenu, że ten blok się zmieści i jeszcze dużo pięknego, rekreacyjnego terenu zostanie.” Jak dla mnie obrazuje to prawdziwe intencje powstania nowego stowarzyszenia Totalna ŚCIEMA

 9. Antoni odpowiedz

  Państwo wybaczą, ale w jaki inny sposób mam oceniać Stowarzyszenie, jeśli nie na podstawie dotychczasowej działalności Panów założycieli? Zaczynacie z pozycji ludzi niewiarygodnych, i brniecie w to dalej.

 10. Marcin odpowiedz

  Wkradł się błąd, poprawna nazwa to: #Ściemaromana, to kolejna odsłona Legionowskiej Mafii Samorządowej, bezideowej organizacji szkody publicznej pod hasłem #NaszeKoryto

 11. ubawa po pachy odpowiedz

  I JAK TU NIE WIERZYć TEJ KOBIECIE 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *