LEGIONOWO. Na Broniewskiego cisza nocna nie obowiązuje?

2018-05-25 6:00:51

Prace przy budowie nowego bloku przy ul. Broniewskiego utrudniają życie mieszkańcom osiedla Jagiellońska. Ostatnio do innych uciążliwości dołączono pracujące przez całą noc agregaty, które wypompowywały wodę z wykopów

Mieszkańcy bloków przy ulicy Broniewskiego nie mają łatwego życia. Od chwili kiedy legionowska spółdzielnia postanowiła dogęścić zabudowę os. Jagiellońska. Jak mówią nasi rozmówcy hałas, smród ciężarówek pod oknami to tylko nieliczne wypowiadane na głos zarzuty pod adresem spółdzielni. Dzisiaj od mieszkańców osiedla otrzymaliśmy informację, że z powodu nocnych hałasów na miejscu interweniowała policja.

Nie dają spać!

Jak poinformował nas kom. Jarosław Florczak wczoraj około godz. 22.50 do dyżurnego legionowskiej policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że faktycznie na terenie pracuje jakieś głośne urządzenie prawdopodobnie agregat lub jakaś pompa. Niestety policjantom nie udało się znaleźć na terenie budowy dozorocy a telefon znajdujący się na tablicy budowy połączył funkcjonariuszy z centralą firmy JSB. Po trwajacej kilkanaście minut interwencji podczas, której nie udało się doprowadzić do wyłączenia urządzenia policjanci wrócili do komendy.

Mieszkańcy oburzeni

„- Nie dość, że hałasują cały dzień, to jeszcze w nocy spać nie dają” – informuję nas prawie krzycząc ze złości pan Jacek, pracownik jednego z warszawskich holdingów i kontynuuje – „Panie ja o 4.00 muszę wstać, żeby w pracy być na 6.00 rano na Okęciu”. Wtórują mu inni mieszkańcy, z którymi udało nam się porozmawiać. Inni zwracają uwagę na obawy przed możliwym osłabieniem fundamentów w trakcie wypompowywania z wykopów wody z piaskiem. – Ciekawe czy mają pozwolenie na takie działania? – zastanawia się brat pana Jacka.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *