LEGIONOWO. Na Sowińskiego powstanie sygnalizacja świetlna

2015-12-03 7:38:39

Już wkrótce w ramach tzw. „schetynówki” miasto przebuduje ul. Sowińskiego na odcinku od ul. Warszawskiej do Piłsudskiego. Co ważne, powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i Słowackiego.
Wojewoda Mazowiecki umieścił Legionowo na 2. miejscu listy rankingowej przyjętych wniosków o dofinansowanie w ramach “Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na rok 2016, czyli tzw. „schetynówek”. Inwestycja obejmuje przebudowę ulic Sowińskiego na odcinku od ul. Warszawskiej do Piłsudskiego, oraz przebudowę Piłsudskiego od Wysockiego do ul. Sowińskiego. – Sowińskiego to jedna z ważniejszych ulic w Legionowie, łączy ona kilkutysięczne osiedle Jagiellońska ze znajdującą się w centrum częścią usługową miasta. To właśnie tą ulicą nasi mieszkańcy kierują się do Warszawskiej i w stronę ul. Jana III Sobieskiego, czyli dwóch dróg o bardzo intensywnym ruchu pojazdów, ze zdecydowanie rosnącą tendencją – powiedział zastępca prezydenta Marek Pawlak.

Inwestycja będzie stanowiła uzupełnienie prac przeprowadzonych w 2014 roku na ul. Piłsudskiego. Wówczas miasto wyremontowało nawierzchnię jezdni, miejsca parkingowe i wymieniono krawężniki. W ramach otrzymanego dofinansowania zostanie przebudowany blisko 1 km dróg, tj. 421 m ul. Sowińskiego i 549 m ul. Piłsudskiego. Zostanie wymieniona nawierzchnia, wybudowany chodnik z kostki, droga dla rowerów, przebudowane zostaną azyle dla pieszych, przejścia zostaną doświetlone, a całe oświetlenie ulic wymienione. Co ważne, na skrzyżowaniu Sowińskiego i Słowackiego powstanie sygnalizacja świetlna. Inwestycja warta jest blisko 3 mln zł, połowa z tych środków będzie pochodziła z dofinansowania.

Oprac. JR

Fot. pixabay.com

Komentarze

4 komentarze

 1. Andrzej odpowiedz

  Odnośnie ronda i Sowińskiego – Legionowo… nie całe pół km, praca jest idealna. 3 facetów Genek, Zenek, Benek,.. stara jak PRL koparka i robią. Może miesiąc, może dwie. Jezus Maria, co za ludzie, co za firma. A do tego jeszcze mają zrobić światła, to pewnie 3mc. W życiu nie wiedziałem, naprawdę.

 2. AGNIESZKA odpowiedz

  Na ulicy Sowińskiego jest tak duże nasilenie ruchu samochodów zjeżdżajacych z ulicy Warszawskiej po zlikwidowaniu zjazdu w ulicę Jagiellońską, plus samochody z parkingu Biedronki, że po uruchomieniu tej sygnalizacji samochody będą korkować się na skrzyżowaniu. Tak się skończy głupota lokalizowania marketów w centrum miasta.

 3. AGNIESZKA odpowiedz

  Z ulicy Wyszyńskiego powinny zniknąć znaki zakazu zatrzymywania. Zgadzam się, że to skrzyżowanie Bandurskiego z Źelazną to nonsens, który bardzo utrudnia płynność ruchu po zamknięciu przejazdu na Wyszyńskiego.

 4. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Czy mam rozumieć, że zamiast poszerzenia ulicy Zegrzynskiej i kolejki do Zegrza będzie kilka światełek w centrum Legionowa ? A skoro już o ulicach legionowskich….. czy zasadne jest aby skrzyżowanie ulicy Bandurskiego (asfaltowej) z ulica Żelazną (piaszczystą) bylo oznaczone jako skrzyżowanie dróg równorzędnych ? Po zamknieciu przejazdu pod szlabanami ktoś odpowiedzialny za organizację ruchu powinien pojechać tam i zweryfikowac na miejscu kilka bezsensownych znaków, utrudniających ruch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *