LEGIONOWO. Nagrodzili młodych sportowców i ich trenerów

2016-03-23 8:27:05

Na ostatniej sesji Rady Miasta Legionowo wręczono 72 stypendia sportowe. Spośród nich 65 trafiło wraz z listem gratulacyjnym do sportowców, kolejnych 7 trafiło do trenerów, którym przyznano jednorazowe nagrody finansowe. Całkowita kwota przeznaczona na stypendia sportowe wyniosła 223 400 zł.

Nagrody rozdali zastępca prezydenta Piotr Zadrożny oraz przewodniczący Rady Miasta Janusz Klejment. Stypendia dla sportowców wynoszą miesięcznie 200 zł do 750 zł. Najwyższa kwota przyznana została Janowi Lodzikowi z Uczniowskiego Klubu Sportów Walki „Tajfun” m. in. za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Świata oraz II miejsce w Pucharze Świata Formuły K1. Najwięcej stypendiów trafiło do zawodniczek LTS „Legionovia”, które w poprzednim roku zawojowały żeńską siatkówkę w różnych kategoriach wiekowych.

Natomiast spośród trenerów najwyżej uplasował się trener siatkarek różnego szczebla – Wojciech Lalek z jednorazową nagrodą w wysokości 5 000 zł. Została ona przyznana za zeszłoroczne sukcesy klubu siatkarskiego LTS „Legionovia” – I miejsce w Mistrzostwach Polski – Kadetek, I miejsce w Mistrzostwach Polski – Juniorek oraz II miejsce w Młodej Lidze Kobiet.

– Nasze stypendia sportowe są przyznawane zawodnikom z Legionowa lub zawodnikom z legionowskich klubów od 12 lat. W tym roku padła rekordowa liczba wniosków bo aż 80. Wspólnie z Radą Rodziców zdecydowaliśmy, że zwiększymy fundusz przeznaczony na ten cel. Mamy jak widać wiele nowych, zdolnych talentów sportowych i to bardzo cieszy, że w ten sposób dumnie reprezentujecie nasze miasto. Przyznaliśmy aż 65 stypendiów dla zawodników oraz 7 dla trenerów – podsumował Piotr Zadrożny.

źródło: UM Legionowo

fot. DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *