LEGIONOWO. Napadł na stację benzynową z kluczem francuskim

2018-11-27 11:32:19

 

Policjanci z Legionowa zatrzymali 22-letniego Szymona K. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie napadu przy użyciu klucza francuskiego na jedną ze stacji LPG. Na wniosek prokuratora 22-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie

Do zdarzenia doszło w połowie listopada br. Zamaskowany 22-latek wtargnął na do pomieszczenia obsługi stacji benzynowej. Od pracowników stacji zażądał wydania pieniędzy. Jednocześnie grożąc pracownikowi przedmiotem przypominającym klucz francuski. Kiedy pracownik powiedział 22-latkowi, że kasetka jest pusta, napastnik zaatakował go uderzając przedmiotem w głowę. W trakcie dalszej szarpaniny pracownikowi udało się zerwać z twarzy napastnika koszulkę, którą zasłaniał twarz. To spowodowało, że 22-latek uciekł z miejsca zdarzenia.

Przesłuchany pracownik stacji benzynowej opisał dokładnie napastnika. Zaś policja sprawdziła materiał zarejestrowany przez monitoring. Dzięki temu kilka dni po zdarzeniu udało się zatrzymać podejrzanego o dokonanie napadu 22-letniego Szymona K. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli ubranie, w którym napadł on na stację oraz klucz francuski, którym zaatakował pracownika stacji. Prokurator postawił mu zarzut dokonania rozboju i skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Teraz 22-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *