Facebook

LEGIONOWO. Naraził Skarb Państwa na stratę 4 tys. złotych

2018-11-30 12:03:22

Policjanci z Legionowa zabezpieczyli 180 paczek wyrobów tytoniowych na targowisku miejskim.Tym razem w ręce policjantów wpadł 30-latek, który swoim działanie naraził Skarb Państwa na stratę prawie 4 tyś. złotych. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego często zaglądają na legionowski targ. Funkcjonariusze doskonale wiedzą, że właśnie tutaj w dni targowe dochodzi do sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. To bardzo często stałe źródło utrzymania wielu osób, które w ten sposób narażają Skarb Państwa na duże straty.

Podczas ostatnich działań uwagę policjantów zwrócił 30-letni mężczyzna, który na teren bazaru wchodził z czarnym workiem. Funkcjonariusze natychmiast go wylegitymowali i sprawdzili zawartość przenoszonego bagażu. W wyniku kontroli ujawnili 180 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. 30-latek wkrótce usłyszy zarzut. Mężczyźnie za popełniony czyn grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *