LEGIONOWO. Naraził Skarb Państwa na stratę 4 tys. złotych

2018-11-30 12:03:22

Policjanci z Legionowa zabezpieczyli 180 paczek wyrobów tytoniowych na targowisku miejskim.Tym razem w ręce policjantów wpadł 30-latek, który swoim działanie naraził Skarb Państwa na stratę prawie 4 tyś. złotych. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego często zaglądają na legionowski targ. Funkcjonariusze doskonale wiedzą, że właśnie tutaj w dni targowe dochodzi do sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. To bardzo często stałe źródło utrzymania wielu osób, które w ten sposób narażają Skarb Państwa na duże straty.

Podczas ostatnich działań uwagę policjantów zwrócił 30-letni mężczyzna, który na teren bazaru wchodził z czarnym workiem. Funkcjonariusze natychmiast go wylegitymowali i sprawdzili zawartość przenoszonego bagażu. W wyniku kontroli ujawnili 180 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. 30-latek wkrótce usłyszy zarzut. Mężczyźnie za popełniony czyn grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *