Facebook
LEGIONOWO. Nasze Miasto zawróciło ze złej drogi

2016-11-23 2:50:45

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy, które odbyło się w niedziele 20 listopada, zdecydowało o utrzymaniu nowego kursu tej organizacji wyznaczonego przez prezesa Bogdana Kiełbasińskiego. Ma on polegać na działaniu przede wszystkim w interesie mieszkańców, choćby nawet było to wbrew interesom obecnej władzy.

Przykłady takich działań to przeciwstawianie się polityce dogęszczania zabudowy, starania o poprawę czystości powietrza czy też dążenie do transparentności w rozporządzaniu finansami gminy. W ostatnich latach bowiem stowarzyszenie, głównie za sprawą swoich radnych, zaczęło w oczach mieszkańców uchodzić za przybudówkę władzy. Radni wywodzący się ze stowarzyszenia często bezkrytycznie popierali wszelkiej jej poczynania. W ostatnim czasie w stowarzyszeniu doszło jednak do przesilenia i głos zabrali szeregowi członkowie NMNS. Efektem tych zmian było m.in. wykluczenie ze stowarzyszenia radnej Danuty Ulkie. Obecne zgromadzenie, zwołane przez oponentów prezesa Kiełbasińskiego miało na celu przywrócenie radnej oraz odwołanie obecnego zarządu. Próba ta nie powiodła się. Członkowie NMNS w większości głosowali za utrzymaniem decyzji o wykluczeniu radnej Ulkie oraz w zdecydowanej większości (22 do 9) przeciwko odwołaniu zarządu.

red.

Fot. NMNS

Więcej na ten temat przeczytasz:

LEGIONOWO. Silni, niezależni i odpowiedzialni

Komentarze

8 komentarzy

 1. Krzysztof odpowiedz

  Chyba posadka Romka zaczyna się chwiać? Do głosu dochodzi wreszcie głos ludu, a nie układowców i karierowiczów.

 2. Pis ior odpowiedz

  Nie lubię organizacji samorządowych które są Tworzone po to by zajmować się polityką. A tu ewidentnie tak jest

  1. Ewa odpowiedz

   Niestety bardzo często taka zależność występuje, gdyż wszyscy liczą na to że “u koryta” załatwią dla siebie wiecej. I jak pokazuje to przykład naszego miasta, dokładnie tak jest. Każda organizacja pozarządowa wcześniej czy później wystawi swoich kandydatów (najczęściej prezesa, członków zarządu).

 3. Ewa odpowiedz

  Zapominacie jeszcze o płk. Kraszewskim (radny w powiecie) pewnie też odejdzie, jak stowarzyszenie bedzie w niełasce u Romana. ;-(

 4. Edekzlegionowa odpowiedz

  Napiszcie lepiej czy ktoś został jeszcze w tym stowarzyszeniu?
  Z tego co wiem, jak prezes Kiełbasiński zaczął krytykować Rosiaka i Smogorzewskiego, to zrezygnowali już Głarzewski, Luzak, Pliżga, Kurnicki – Ulkie – została wyrzucona (i słusznie), a teraz pójdą za nimi Lewandowski i Błaszkowski.
  Czy ze znanych zostanie w stowarzyszeniu tylko Józef Dziedzic?
  Napiszcie, jak wiecie, kto tam jeszcze został?

 5. Mieczysław odpowiedz

  A ja chciałbym, żeby w radzie miasta w końcu ktoś poważnie podchodził do swojej pracy tzn. wiedział nad czym jest głosowanie, zadawał pytania, miał własne zdanie, a nie w ciemno podnosił rękę tak jak chce prezydent. Jest nadzieja, że ten Kiełbasiński zrobi porządek i wywali najpierw ze stowarzyszenia NMNS obecnych radnych : Ulkie, Luzak, Lewandowski, Błaszkowski.
  A potem niech to stowarzyszenie postawi na nowych ludzi – to się zastanowię czy na nich głosować.

  1. Marek odpowiedz

   Ulkie już wywalili, Luzak sama uciekła, bo nie mogła sobie wyobrazić że jest w opozycji do Romana (konflikt interesów).

 6. wojtek kręcisz odpowiedz

  Chętnie przeczytałbym wywiad w którym pan prezes wytłumaczyłby skąd się u niego wziął pomysł na nowy kurs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *