LEGIONOWO. Niby naprawiają, a niszczą…

2021-03-20 5:49:59

Mieszkaniec ul. Norwida notorycznie przyłapuje samochód należący do miejskiej spółki KZB, który rozjeżdża trawniki nieopodal jego bloku. W ostatnim czasie przysłał do naszej redakcji zdjęcie zaparkowanego na trawniku busa. Spółka tłumaczy się niezbędnymi naprawami

Przypomnijmy, pod koniec ub. roku do redakcji trafił list od zaniepokojonego czytelnika, skarżącego się na samochody parkujące na terenach zielonych przy ul. Norwida w Legionowie. Zdaniem mieszkańców sytuacja ta ma miejsce notorycznie. Zaś często parkującym samochodem jest należący do KZB – Mercedes Sprinter opatrzony reklamą tuby propagandowej Ratusza – gazetą Miejscową. – „Parkują codziennie zwykle w godzinach wieczorowo nocnych, a rano odjeżdżają” – relacjonowali inni mieszkańcy.

SML-W zajęło się sprawą

Po naszej interwencji w legionowskiej spółdzielni SML-W dowiedzieliśmy się, że sprawa została zgłoszona na policję, zaś spółdzielnia postara się zamontować płotki. Powinno to w jakimś stopniu chronić narażone na rozjeżdżanie trawniki. Ponad to okazało się, że wspomniany teren nie leży w zasobach spółdzielni, a wspomnianej wyżej miejskiej spółki KZB. Jak się jednak okazuje spółka zamiast zadbać o należący do niej teren woli wydawać pieniądze na naprawy.

Samochód należy do spółki

Zapytaliśmy spółkę KZB o powody parkowania ich samochodu na trawniku. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że sfotografowane auto jest wykorzystywane przez pracowników w godzinach pracy spółki. Samochód jest wykorzystywany m.in do transportu sprzętu oraz środków czystości lub transportu uszkodzonych urządzeń małej architektury. Ostatnio w ten sposób miały być demontowane i przewożone 2 zdewastowane ławki. Tak podobno miało być w przypadku uwiecznionego na zdjęciu busa należącego do KZB.

Czytelnicy mają inne zdanie

Po opublikowaniu tekstu w gazecie, błyskawicznie pojawiły się wpisy mieszkańców, dotyczące zachowania miejskich służb na terenach zielonych. Przytaczamy kilka z nich:
– Osoby, które jeżdżą tym samochodem, to by mogli się za robotę zabrać, a nie ciągle widzę jak buteleczki po piwie wyrzucają… przed pracą – brzmiał jeden z komentarzy. Kolejny mieszkaniec napisał: – Z ich strony to po prostu lenistwo i obojętność, A jak nie rozjeżdża zieleni spółdzielczej to niszczą teren Parku dla seniorów. Wielokrotnie spotykam tam pracowników, którzy przyjeżdżają tam w/w autem, parkują na trawnikach a potem … śpią oparci o grabie lub inny szpadel. – Normalnemu człowiekowi, to by zaraz wlepili mandat. Ale im wolno. Oni są ponad prawem, bo rozwożą tą prymitywna propagandę – podsumował sprawę jeden z internautów.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *