LEGIONOWO. Nie będzie bloku przy ul. Granicznej!

2022-02-02 6:39:50

Radni zadecydowali, że przy ul. Granicznej na os. Sobieskiego nie będzie mógł powstać 4-piętrowy blok. Na ostatniej sesji rady miasta 10 głosów było przeciw, 9 za i 3 wstrzymujące się. Jednak wszystko jeszcze może się zmienić

Deweloper Nieruchomości ABC z Legionowa powołując się na zapisy specustawy deweloperskiej chce zbudować, na działce liczącej 2 tys. m2, która znajduje się przy ul. Granicznej 4 na os. Sobieskiego 4-piętrowy blok, mieszczący ponad 30 mieszkań.

Uwagi do projektu

W pobliżu planowanej inwestycji  znajduje się bardzo intensywna zabudowa wielorodzinna, szeregowa i jednorodzinna. Miejska komisja urbanistyczno – architektoniczna zaopiniowała negatywnie tę inwestycję. Podczas dyskusji zwracano też uwagę, że ulica Graniczna jest bardzo wąska i już dziś problem sprawia wyminięcie się dwóch samochodów. Ponadto dużym problemem może być parkowanie pojazdów przy nowej inwestycji, ponieważ przewidziano dla niej jedynie miejsca do parkowania w garażu podziemnym. Brakuje natomiast miejsc do parkowania dla gości przed budynkiem.

Jak głosowali?

Przeciwko jego budowie byli: Mirosław Grabowski i Bogdan Kiełbasiński (Nasze Miasto Nasze Sprawy), Artur Pawłowski i Katarzyna Skierkowska-Pacocha (Prawo i Sprawiedliwość), Matylda Durka-Wróbel i Mirosław Pachulski (Koalicja Obywatelska) oraz niezrzeszeni radni Sławomir Traczyk, Dariusz Petryka, Agata Zaklika i Janusz Klejment. Zaś za jego budową zagłosowało 9 radnych: Ryszard Brański, Marta Budzyńska, Andrzej Piętka, Mariusz Suwiński i Jolanta Żebrowska (Koalicja Obywatelska) oraz Anna Łaniewska, Paweł Głażewski, Marcin Smogorzewski i Tadeusz Szulc (Porozumienie Samorządowe). Od głosowania wstrzymali: Andrzej Kalinowski i Małgorzata Grabowska-Kozera (PiS) oraz Małgorzata Luzak (PS). Udziału w głosowaniu odmówił radny Zdzisław Koryś (PiS). Sytuacja inwestycji nie jest jednak jeszcze przesądzona, bowiem pod koniec lutego br. radni zajmą się projektem uchwały odmawiającej deweloperowi realizacji tej inwestycji. Czy inwestorowi uda się przekonać radnych, aby poparli jego projekt? O tym przekonamy się już za niespełna miesiąc.

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *