Facebook

LEGIONOWO. Nie będzie kina w Gondoli – Nieprawidłowości w dokumentacji projektowej

2018-01-31 12:40:28

Starosta Legionowski odmówił zatwierdzenia projektu budowlanego na nadbudowę, przebudowę oraz rozbudowę legionowskiego centrum handlowego „Gondola”. Powodem odmowy są nieprawidłowości w dokumentacji projektowej


Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zawarto umowę najmu na powierzchnię w Centrum Handlowym Gondola Legionowo w ramach transakcji sieć Helios miało otworzyć 4-salowe kino o powierzchni ok. 1,2 tys. mkw. w rozbudowywanej galerii Gondola w Legionowie. Otwarcie planowane było na III kwartał przyszłego roku. Nowa część galerii miała powstać na tyłach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych a jej rozbudowa miała ruszyć już w zeszłym roku.
19 września 2017 r. do Starostwa Legionowskiego wpłynął pierwszy wniosek inwestora o wydanie decyzji o pozwoleniu na przebudowę legionowskiej Gondoli. Przebudowa miała obejmować rozbudowę, nadbudowę i przebudowę o część mieszkalną budynku handlowo-usługowego oraz budowę garażu podziemnego. Starosta odrzucił wniosek, podobnie skończyły kolejne wnioski inwestora. 22 stycznia br. zapadła kolejna odmowna decyzja o rozbudowie Gondoli. Wnioskodawcom przysługuje odwołanie się do Wojewody Mazowieckiego w tej sprawie, więc to jeszcze nie definitywny koniec marzeń o kinie w Gondoli.

KT

Komentarze

9 komentarzy

 1. Daro odpowiedz

  W tustolica wyczytałem i cytuję fragment
  „19 września minionego roku do starostwa legionowskiego wpłynął pierwszy wniosek inwestora o wydanie decyzji o pozwoleniu na przebudowę legionowskiej Gondoli. – Wydaliśmy decyzję odmawiającą udzielenia pozwolenia na nadbudowę, przebudowę i rozbudowę budynku handlowo-usługowego z garażem podziemnym, w wyniku której powstać miał budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem i częścią usługową przy ul. Mrugacza w Legionowie – udzieliła dość zaskakującej informacji rzeczniczka starostwa Joanna Kajdanowicz. Wynika z niej, iż inwestor nie tylko chce rozbudować galerię o część handlowo-usługową, ale jeszcze nadbudować do niej część mieszkalną, tworząc przy tym zupełnie nowy obiekt o charakterze mieszkalnym(!) z częścią usługową”

  Jeżeli jest to prawdą to niech ktoś chociaż spróbuje logicznie wytłumaczyć po co w centrum handlowym próbuje się budować lokale mieszkalne

 2. Sandra odpowiedz

  No przecież chyba wiadomo co jest nie tak w projekcie, wystarczy zrobić poprawkę i jeszcze dziś złożyć do SP wymagane kwity, i zgoda w ciągu tygodnia będzie wydana…Chyba że się mylę?

 3. Natalia odpowiedz

  Bzdura, to coś ustrojone w powiewające podpaski w ogóle nie powinno powstać ponieważ jest to w gruncie rzeczy samowola budowlana. Inne wymiary w projekcie inne w rzeczywistości. „Inwestor” powinien sie cieszyc ze nie kazali tego maszkarona zburzyć. Centrum Legionowa to niska zabudowa. Żeby tę pokrakę rozbudować musieliby iść w górę. Chcemy tego w mieście?

  1. And odpowiedz

   Nie wiem czy wiesz, ale Twój Pan Prezydent wraz z radnymi w Planie zagospodarowania przestrzennego uwzględnili rozbudowę „w górę” centrum miasta.

   1. Daro odpowiedz

    Dla uzmysłowienia o co tak naprawdę toczy się gra wystarczy przejrzeć komentarze pod artykułami o zmianie planów zagospodarowania przestrzennego, planach budowy nowych bloków itp
    Najwięcej do powiedzenia mają przedstawiciele deweloperów, nikt inny nie będzie pisał o rozwoju Legionowa poprzez budowę 30 piętrowych bloków i tu cytat „bo ziemia jest droga”

 4. January odpowiedz

  Bo kino ma być w Maximus którego współwłaścicielem jest p. Piętka lokalny radny z ugrupowania prezydenta. Coś się musiało znaleźć żeby w portfelu się zgadzało.

 5. Marek odpowiedz

  A może to dlatego, że ktoś wszedł z kinem lepszej sieci w paradę radnemu???

 6. kinomani w kapciach odpowiedz

  a bylo już tuż tuz,,,,,,,,,szkoda tylko pewnej radnej bo kupiła sobie nowe kapcie by wygodnie chodzic do kina a tu taki wydatek i taka klapa…….

 7. bożka odpowiedz

  Jak zwykle jak dla dobra mieszkańców to się nie da

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *