LEGIONOWO. Nie będzie przeładowni śmieci

2023-02-15 6:34:07

fot. Pixabay

Rada Miasta cofnęła zgodę na wydzierżawienie działki pod budowę przeładowni odpadów w Legionowie

Na poprzedniej sesji Rady Miasta, prezydenccy radni pomimo protestów mieszkańców nie chcieli odwołać zgody wydanej dla Prezydenta Smogorzewskiego na wydzierżawienie działek firmie MS-EKO pod budowę przeładowni śmieci w Legionowie.

W efekcie zagłosowali tak jak oczekiwał tego prezydent Smogorzewski. Nieoczekiwanie dwa dni później w piątek (10 lutego), ci sami prezydenccy radni (kluby Porozumienie Samorządowe i Platforma Obywatelska) wystąpili oni o zwołanie nadzwyczajnej sesji (na środę 15 lutego). Tłumaczyli, że dopiero, gdy zapoznali się z treścią „utajnianej” wcześniej przez ratusz (czyli prezydenta) umowy z MS-EKO, dowiedzieli się, że znajdujące się tam zapisy mogą budzić wątpliwości. Dlatego na zwołanej nadzwyczajnej sesji mieli odwołać swoją wcześniejszą zgodę.

Podczas sesji (15 lutego) po gorącej dyskusji, Rada Miasta odwołała swoją decyzję ws. udzielenia prezydentowi zgody na wydzierżawienie działki przy ul. Sikorskiego pod punkt przeładunku odpadów. Tym samym zobowiązano  Gminę Legionowo, prezydenta i spółkę KZB do rozwiązania niekorzystnej zdaniem mieszkańców umowy.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *