LEGIONOWO. Nie dla figury Matki Boskiej z Tihaljiny

2023-03-16 12:19:24

Mieszkańcy Legionowa w internetowych konsultacjach wyrazili swój sprzeciw ws. ustawienia 2 m figury Matki Boskiej z Tihalijny. Teraz decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta

Jak podaje Urząd Miasta, w internetowych konsultacjach wzięło udział 6092 osób.
2496 osób zagłosowało na tak, co stanowi 40,97% wszystkich głosów. Natomiast 3596 osób wyraziło swój sprzeciw, co stanowi 59,03% wszystkich głosów.
Teraz nad dalszym losem inicjatywy wspólnoty Wojownicy Maryi zadecyduje Rada Miasta na najbliższej sesji, która odbędzie się 29 marca br.

350 podpisów w sprawie

Przypomnijmy, w związku z wnioskiem Wspólnoty Wojownicy Maryi, o pozwolenie na wzniesienie pomnika w postaci figury Matki Bożej z Tihaljiny, popartym 350 podpisami, Urząd Miasta Legionowo rozpoczął konsultacje społeczne. Chodzi o postawienie na legionowskim rynku, w pobliżu fontanny, dwumetrowego posągu Matki Boskiej, obudowanego szkłem hartowanym. Wspólnota zobowiązała się sfinansować przedsięwzięcie oraz uzyskać inne potrzebne zgody.

Kim są Wojownicy Maryi?

Wojownicy Maryi, to ruch katolicki, który zawiązał się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn organizowanych przez Salezjanów. Działa w ramach Kościoła Rzymskokatolickiego, a jego celem jest formowanie mężczyzn, aby Ci przez modlitwę, przykład i świadectwo wiary, uświęcanie siebie i swoich rodzin, realizowali powołanie, którym obdarzył ich Pan Bóg oraz pragnęli rozszerzać nabożeństwo ku czci Niepokalanej Dziewicy Maryi

 

Komentarze

6 komentarzy

 1. Nikt odpowiedz

  Postawcie pomnik Światowida. On jest nasz, słowiański. Ja nie chcę kobitki starozakonnej.

 2. Legionowianka odpowiedz

  Internetowe konsultacje z automatu wykluczją część społeczeństwa. Ciekawe czy jakaś inicjatywa, na której będzie zależało również Ratuszowi, też będzie głosowana internetowo?

  1. ja odpowiedz

   Tak samo jak każda inna forma konsultacji… Nikt nie będzie po domach łaził i pytał bo szkoda czasu i pieniędzy… mówiąc krótko, nie to znaczy nie… Mogą przed kościołem postawić i będzie spokój.

 3. م تحياتي odpowiedz

  Miejsce publiczne to nie miejsce na stawianie takich figurek.

  1. Piotr odpowiedz

   Nic dziwnego, że podpis arabiją…
   Tylko takie nasienie jest przeciw figurce Matki Bożej.

   1. ja odpowiedz

    A na kij nam kolejny pomnik w miejscu do tego nie przeznaczonym? Jest kościół to tam go postawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *