LEGIONOWO. Nie pomogły protesty – tunel na Roi

2019-07-08 5:19:11

Władze miasta podpisały umowę z PKP PLK o współfinansowaniu przez kolej budowy tunelu drogowego na przedłużeniu ul. gen. Roi oraz kładki pieszo-rowerowej w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej. W ten sposób zlekceważono mieszkańców protestujących w trzech częściach miasta

Pomimo protestów mieszkańców, władze zdecydowały o budowie tunelu na przedłużeniu ul. gen. Roi. Wiele osób uważa, że to najgorsza z możliwych lokalizacji, która nie pomoże w rozwiązaniu problemów komunikacyjnych miasta. Jednak według słów prezydenta Romana Smogorzewskiego, taka była wola mieszkańców.

Umowa podpisana

W poniedziałek (1 lipca br.) władze miasta oraz przedstawiciele spółki PKP PLK podpisali porozumienie o współfinansowaniu przez kolej budowy tunelu drogowego na przedłużeniu ul. gen. Roi oraz kładki pieszo-rowerowej w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej. Koszt budowy tunelu ma wynieść ponad 31 mln zł z czego 16,2 mln zł ma wyłożyć Gmina Legionowo a 15 mln zł ma dołożyć PKP PLK. Inwestycja ma rozpocząć się w 2020 r. a zakończyć w 2023 r. W kolejnych latach z budżetu miasta mają być wydatkowane na ten cel następujące kwoty: w 2019 – 400 tys. zł, w 2020 r. – 3,5 mln zł, w 2021r. 4,75 mln zł, w 2022r. 4 mln zł i w 2023 r. 3,5 mln zł.

Protestujący na sesji Rady

Kilka dni wcześniej podczas sesji Rady Miasta, na której uchwalano budżet oraz absolutorium dla prezydenta zjawili przedstawiciele mieszkańców protestujących w trzech częściach miasta. Wszystkie te protesty, choć gromadzą mieszkańców z różnych miejsc, to dotyczą tej samej sprawy – lokalizacji nowych przepraw przez tory w Legionowie. Osoby mieszkające w pobliżu tunelu na przystanku, domagają się natychmiastowej budowy przeprawy dla ruchu lokalnego albo w rejonie ul. Krasińskiego albo w ciągu Wyszyńskiego-Parkowa. Przeprawa tak miałaby odciążyć tunel i prowadzące do niego ulice, na których zanotowane znaczne przekroczenia m.in. norm hałasu. Druga grupa to przeciwnicy budowy nowej przeprawy na Bukowcu. Ich zdaniem uruchomienie jej spowoduje znaczne zwiększenie ruchu na nieprzystosowanych do tego ulicach, a jednocześnie spotęgowanie istniejących już uciążliwości. Trzecia grupa protestujących to przeciwnicy budowy przeprawy przy ul. gen Roi. Ich zdaniem tunel powinien powstać tam, gdzie był od lat planowany i gdzie istnieje odpowiedni układ komunikacyjny czyli w ciągu ulic Polna-Kwiatowa.

Na obietnicach się skończyło

Anna Sągin, przedstawicielka mieszkańców z ulic Krakowskiej Al. Róż i Al. Legionów przypomniała prezydentowi jego obietnice z 2010 r., które wypowiadał razem z były starostą Janem Grabcem oraz te 2018 r. Miał wtedy zapewniać, że w ciągu 3 lat od otwarcia tunelu na Przystanku, powstanie drugi tunel przy ul. 3-ego Maja. Później w 2018 r. miał obiecywać budowę w pierwszej kolejności wiaduktu w rejonie ul. Krasińskiego, który odciążyłby istniejący tunel na Przystanku. Podsumowała też, że jak zwykle na obietnicach się skończyło. Zdaniem mieszkanki, dla poprawy sytuacji konieczna jest budowa przynajmniej 2 przepraw dla ruchu lokalnego i wskazała ich lokalizację: rejon ul. Krasińskiego oraz ciąg Wyszyńskiego-Parkowa. Wskazała ona także na sytuację ludzi mieszkających w rejonie tunelu: przekroczone normy hałasu, 19 tys. pojazdów na dobę, spaliny, drgania i pękające ściany. Na koniec powiedziała, że oczekuje od prezydenta wiążących odpowiedzi ws. poprawy tej sytuacji.

Szkoda czasu…

Przedstawiciel mieszkańców Bukowca A, Artur Pieńkowski, chciał aby Rada Miasta decydując o lokalizacji nowej przeprawy wzięła pod uwagę kwestie ochrony środowiska oraz wpływ danej lokalizacji na zdrowie i życie mieszkańców. Mówił, że obawy mieszkańców, w przypadku powstania nowej przeprawy, budzi możliwość przeniesienia tam ruchu tranzytowego. A w konsekwencji, zwiększenie istniejących uciążliwości na nieprzystosowanych do tego ulicach Bukowca. Zapowiedział jednocześnie, że jeśli jego wystąpienie Rada przekaże na ręce prezydenta Smogorzewskie, to on chce je wycofać, ponieważ prowadzona od kilku lat korespondencja ze Smogorzewskim jest całkowicie bezowocna. Poinformował jednocześnie zgromadzonych, że mieszkańcy będą zwracać się do wszelkich organów właściwych ws. ekologii.

Nie było żadnych konsultacji

W imieniu przeciwników przeprawy przy ul. gen. Roi zabrała głos pani Zofia Szala. Przypomniała, że władze przed rokiem w Poczytalni zapowiedziały przeprowadzenie konsultacji ws. lokalizacji przepraw. Jednak konsultacje te nie zostały przeprowadzone. Podobnie nie przekazano mieszkańcom opinii ekspertów. Pytała dlaczego wybrano przeprawę, która ma być droższa od tej planowanej od lat, w ciągu ulic Polna-Kwiatowa. Wskazała również, że przeprawa powinna być w miejscu, w którym istnieje dostosowany do tego układ komunikacyjny, a nie tam gdzie trzeba go dopiero stworzyć. Dlatego jej zdaniem dużo lepszym pomysłem jest przeprawa w centrum w rejonie ul. Krasińskiego. Zwróciła też uwagę, że promotorem tunelu w ul. Roi, który wcześniej nigdy nie był brany pod uwagę, jest mieszkaniec ul. Polnej, który jednocześnie jest przewodniczącym Rady Miasta Legionowo.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

64 komentarzy

 1. Krtek odpowiedz

  Ide o zaklad ze Grabiec i jego banda beda dzis narzucac sie seniorom w Parku Zdrowia. Dlaczego tam? Ano, bo tylko tam sa ludzie jeszcze na tyle latwowierni by sluchac tych klamstw, mlodsze pokolenia wysmialyby ich i przepedzily. A seniorzy z wdziecznoscia wysluchaja kolejnych obietnic o zlotych gorach i pokiwaja z uznaniem glowami. Tak was robia, jak chca, a wy sie dajecie jak dzieci.

  1. Sylwia odpowiedz

   Seniorzy to zmobilizowany i łatwy do przekonania elektorat. Im już niewiele do szczęścia potrzeba. Smogorzewski z Grabcem cynicznie wykorzystują ich naiwność już od ponad 20 lat. Zanim pojawiły się potańcówki w Parku Zdrowia, wbijali na msze w kościołach, oczywiście do pierwszej ławki gorliwie modląc się, żeby być zauważonym przez wszystkie seniorki. A że w tym czasie ich żony tłukły się lub wyzywały się z kochankami, tak że nawet policja interweniowała, to przecież niemożliwe, to tacy pobożni ludzie…

   1. Krzysiek odpowiedz

    Zawsze dziwiło mnie, jak łączyli swoją “pobożność” z niszczeniem ludziom biznesu i życia, w imię własnych interesów. Zwłaszcza ten pierwszy.

   2. Karol odpowiedz

    Co to ma wspólnego z tunelem na Roi, bo nie widzę związku?

    1. Daro odpowiedz

     A ja widzę związek, tym wspólnym mianownikiem są mieszkańcy a raczej bierność i brak zaangażowania w sprawy naszego miasta, tolerowanie występków i udawanie że wszystko jest w porządku
     Chociażby tunel który powstanie pomimo protestów garstki mieszkańców w najgorszej z możliwych lokalizacji, prawie w lesie
     No ale skoro dla mieszkańców ważniejsze są potańcówki ….

     1. Karol

      W potańcówkach bierze udział tylko niewielka ilość mieszkańców – w stosunku do ilości mieszkańców miasta wręcz marginalna – a w wyborach decyduje większość wyborców.

    2. Krzysiek odpowiedz

     Musisz prześledzić wszystkie komentarze

     1. Krzysiek

      Nie, to zwiazek przyczynowo skutkowy. Robią co chcą, bo wiedzą ze babcie stana za nimi murem. Jak po pamietnej konwencji wykrzykiwala jedna seniorka “dolał mu czegos do kawy!”. Inne zaś ze lzami w oczach ogladaly obrzydliwie wyrezyserowane i sztuczne “przeprosiny”. Ludzie nie lubią, i nie chcą prawdy w tych stronach. Wolą być naiwni.

     2. Karol

      Krzysiek, mam prześledzić wszystkie komentarze i znaleźć związek między tunelem na Roi oraz: potańcówkami w Parku Zdrowia, mszami w kościołach, modlitwami, żonami tłukącymi się lub wyzywającymi się z kochankami, interwencjami policji, niszczeniem ludziom biznesu i życia……. – to grozi paranoją.

  2. Konrad odpowiedz

   Grabca z “jego bandą”, wczoraj nie było w Parku Zdrowia, w zamian ty możesz tam iść i wytłumaczyć seniorom, co o nich myślisz.

   1. Tadeusz Stolarek odpowiedz

    Był i to razem z Arłukowiczem obtańcowywał miejscowe seniorki

    1. Kunegunda odpowiedz

     A chociaż molestowali, bo tam nie byłam?

   2. Krtek odpowiedz

    Był był, sam wrzucił do sieci filmik i zdjęcia z nalotu bandy na seniorów. Musiałes byc w jakimś innym parku zdrowia, albo nie wiesz co sie dookoła Ciebie dzieje.

 2. Daro odpowiedz

  Przypomniało mi się coś jeszcze, pamiętna akcja z przed 10-12 lat pod nazwą ZABIERZ BABCI DOWÓD. Chodziło o to aby słowo klucz SENIOROM ograniczyć możliwość głosowania na PIS.
  Teraz totalni HIPOKRYCI ubolewają nad losem “obrażanych” mieszkańców

  1. Fizyk odpowiedz

   Albert Einstein miał świętą rację, jak mówił o takich jak ty – Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

   1. Daro odpowiedz

    Niektórzy sądząc po komentarzach są w stanie sprzedać się za garść judaszowych srebrników,

 3. AA odpowiedz

  Tak dla mieszkańców Roi, Józefowa i dalej, dla pozostałych to “chała” – chciałbym też dowiedzieć się ile miast zamknęło przejścia zamiast budować wiadukt/tunel?(obawiam się, że Legionowo będzie “rodzynkiem”)

 4. Daro odpowiedz

  No…..można było spodziewać się takiego rozwoju wypadków. Cały referat propagandy został zmobilizowany do walki z “niepokornymi” którzy ośmielają się wytknąć manipulację i cyniczne metody socjotechniczne stosowane na mieszkańcach. Jeszcze broń Panie Boże jakiś senior zacznie się zastanawiać że może ci którzy piszą o manipulacjach władzy mają rację.
  A tak “rebelię’ wierni pretorianie wyszydzą, ośmieszą, “poubolewają” nad biednymi “obrażanymi ” mieszkańcami, porobią trochę osobistych wycieczek i będą udowodniać że to my obrażamy miesz
  Victor, ja z kolei uważam że takie sprawy trzeba nagłaśniać aby jak największa część mieszkańców uświadomiła sobie że to obóz władzy w Legionowie ich obraża, stosując prymitywne metody socjotechniczne typu kiełbacha i disco polo
  Inaczej zostaniemy w Legionowie z garstką protestujących mieszkańców z którym głosem nikt się nie liczy a którzy nie zgadzają się na budowę kolejnego bloku lub nie zgadzają się na budowę wiaduktu w lesie
  Reszta mieszkańców musi się dowiedzieć że są celowo okłamywani aby nie przeszkadzali w tzw “rozwoju” Legionowa czyli różnych interesach i interesikach władzy

  1. Elena odpowiedz

   Uzurpujesz sobie z “Victorem” prawo do wypowiadania się w imieniu mieszkańców – nie wiadomo kogo i ilu – oraz ich uświadamiania, co przy waszym poziomie argumentacji jest skrajną arogancją.

   1. Victor odpowiedz

    Eleno, wypowiadam się tylko we własnym imieniu i na podstawie tego co widzę . Nie poczuwam się do reprezentowania jakiejkolwiek grupy obywateli. Ale mam prawo mówić, kiedy mnie szlag trafia jak widzę co się wyprawia w tym mieście i jak ma się d..ludzi, w tym mnie. Dla ustalenia uwagi, nie jestem bezpośrednio zainteresowany, mieszkam daleko i od Roi i od tunelu. Stąd Twoje wnioski co do uzurpacji są całkowicie mylne.

    1. AZ odpowiedz

     Marcinie przestań chrzanić i niech szlag cię trafia, jak widzisz co się wyprawia w Chotomowie, a nie Legionowie.

     1. AZ

      Marcinie starzejesz się i spadaj na zmywak w GB, bo tam jest twoje miejsce.

     2. Victor

      Drogi AZ: 1. Mylisz się, nie jestem Marcinem i nie mam nic wspólnego z Chotomowem 2) jesteś niekulturalny i zaniżasz poziom dyskusji, 3 Tobie i wszystkim innym gratuje budowy “drzwi do lasu” przy ul. Roi. Szkoda sił na walkę z wiatrakami, sorry, nie z wiatrakami tylko referatem propagandy LMS, więc przestaję pisać w tym temacie, szkoda prądu.

  2. Victor odpowiedz

   Daro, masz rację, trzeba nagłaśniać. Tyle że osób, które to robią jest tak mało ( widocznie wszystkim innym jest super) a trolli i klakierów taka masa, że ręce opadają. Pozdrawiam

   1. Daro odpowiedz

    Victor wierzysz że przy takiej bierności mieszkańców komukolwiek z nich chciałoby się tak aktywnie udzielać na form ???
    Owszem piszą ale pod nowymi nickami członek/ członkowie referatu propagandy, to celowy zabieg który ma pokazać że “oburzonych” i “zadowolonych” mieszkańców jest tak dużo

    1. Konrad odpowiedz

     Razem z “Victorem”, jesteście już tak zaślepieni osobistymi wizjami rzeczywistości, że utraciliście umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ta aktywność na forum, nie została spowodowana sprawą tunelu na Roi, a waszą impertynencją na granicy zwykłego prostactwa, wobec seniorów i mieszkańców miasta.

     1. Marek

      @KW, to ja dam Tobie dobrą radę, skoro Ty dajesz mi: nie uzurpuj sobie prawa do decydowania o tym kto i gdzie, może wyrażać swoje zdanie. Moje sprawy to sprawy miasta, a Twoje zapędy do cenzurowania i wyciszania głosów nieprzychylnych układowi świadczą tylko o tym, jak was boli i przeraża wizja jego rozmontowania. Kiedyś przyjedzie taki piękny dzień, i przepadną działki, uciułane z wykorzystaniem stanowisk i znajomości pieniądze, stołki. A wówczas okaże się, że będziecie musieli wziąć się za jakąś uczciwą pracę. I tak, wierzę w to, że mieszkańcy sobie poradzą, z mafią i karierowiczami cwaniakami. Trzeba tylko głośno mówić im, by nie zapomnieli, i nie dali się dłużej mamić.

     2. KW

      Marku zajmij się swoimi sprawami, bo mieszkańcy dadzą sobie radę, bez twoich porad.

     3. Marek

      Mieszkancy w duzej mierze daja sie nabierac i wodzic za nos, od nastu juz lat. Nietrudno wyliczac po kolei klamstwa Smogorzewskiego. A ze prawda w oczy kole, bo nieprzyjemnie jest ją slyszec, to wznoszone sa hasla o obrazaniu seniorow i ogolnie mieszkancow. Im predzej zrozumiemy, ze nikt tak nas nie obraza i robi w konia, jak imć Smogorzewski na publicznym stanowisku, z calym swoim wybudowanym od lat ukladem zależności, tym predzej zacznieny samodzielnie myslec. Rzeczywistosc mozna zakrzykiwac, rzucac blotem, pluc. Ale, ona pod tym wszystkim jest taka, jaka byla przed atakiem. Jedynie prawda jest ciekawa.

     4. Fizyk

      “Niestety pudło bo wszystko łączy się w logiczną całość…..”

      Albert Einstein nazwałby cię Amerykaninem z tą twoją logiką beż wyobraźni i głupotą:
      “Świat Amerykanina jest tak wielki jak jego gazeta”,
      “Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie”,
      “Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć”.

     5. Daro

      Niestety pudło bo wszystko łączy się w logiczną całość
      Tunel na Roi powstaje pomimo protestów części mieszkańców, powstaje pomimo że na konsultacjach mieszkańcy wypowiedzieli się za inną lokalizacją.
      Ponieważ prezydent nie liczy się z opiniami mieszkańców padł pomysł referendum i to nie był mój pomysł.
      Kiedy napisałem że referendum nie ma szans z powodów które dokładnie opisałem na forum rozpętało się piekło w obronie “obrażanych” mieszkańców którzy mają inne “priorytety” a swoją biernością pieczętują wszelką patologię która toczy to miasto
      Na zakończenie, nie dziwię się że radny Dziedzic zrezygnował z mandatu, nie każdy jest w stanie wytrzymać zmasowane ataki funkcjonariuszy referatu propagandy,

 5. Tadeusz odpowiedz

  Mart – strzał w dziesiatkę. To co od lat robi smogorzewski w tym mieście to czysty populizm. Dokładnie tak jak napisałeś, stosuje te same prymitywne chwyty co dzisiejszy rząd. I jeszcze ten jego mariaż z kościołem. Szczególnie niesmaczne sa interesiki z niektórymi kapłanami i zatrudnianie kościelnego, który jest radnm w miejskiej spółce. A potm go wychwalają z ambony….

 6. Mart odpowiedz

  Dużo osób oburza się na PiS, że kupili ludzi socjalem itp itd. Tymczasem, na długo długo przed, nim ten PiS nastał, to w Legionowie Roman od lat robił to samo. Roman jest bardziej Kaczyński od samego Kaczynskiego. A LTV i Miejscowa są bardziej Kurskiem od kurskiej TVP. I to wszystko toczy się od lat, a nie że od ostatnich wyborów

 7. Victor odpowiedz

  I ostatnie zdanie: zobaczcie jak łatwo dało się skierować tę dyskusję na boczny tor. Piszemy o seniorach, o całowaniu dam w rączkę, nie piszemy o wspaniałym pomyśle przeprawy przez tory, tez się dałem w to “wkręcić”. Czyli “pozamiatane”. Następny przejazd przez tory pewno będzie gdzieś w innym lesie , żeby było łatwo tym co na grzyby idą, a nie tym co mieszkają w L-wie

 8. asasda odpowiedz

  Bardzo dobra lokalizacja tunelu. Popieram w 100%

 9. Konrad odpowiedz

  Może przemyśl taką akcję uświadamiającą dla seniorów, idź na najbliższą potańcówkę i wykrzycz im to wszystko, że tymi “rzekomo” darmowymi potańcówkami: “dali się kupić propagandzie, że swoimi głosami karmią raka* który toczy Legionowo”………? I się nie bój, żadnych bardziej dotkliwych konsekwencji z ich strony, bo seniorzy są ludźmi dojrzałymi życiowo, kulturalnymi i wyrozumiałymi dla różnych szczawików.

 10. Victor odpowiedz

  Jest tylko jedno pocieszne jak dla mnie. Osobiście znam przypadek burmistrza z 20 letnim stażem , który przegrał wybory. A po nich prokuratura, NIK i wszyscy inni dobrali mu się do tyłka. Dziś ma sprawę karną za rożne fajne rzeczy. Bardzo mi to przypomina własnie wesołego Romka. A historia lubi się powtarzać.Współczuje i tym na Roi i tym przy tunelu .

  1. Co sie stalo z Anną K.? odpowiedz

   Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy… Szkoda tylko, że przez te 20 lat taki kacyk partyjny narobi szkód, których później już nikt nie odkręci. Obejrzałem kilka razy wypowiedzi Smogorzewskiego z sesji Rady Miasta. Jak to jest możliwe, że ktoś taki zostaje wybierany na kolejne kadencje? Słoma z butów, to mało. Wciąż klepie jakieś slogany, nie mające nic wspólnego z rzeczywistoscią. Ten facet jest od niej totalnie oderwany. Powinno się powycinać co lepsze kawalki tego bufona i pokazywać niedowiarkom.

   1. Czapot odpowiedz

    Mieszkam w Legionowie prawie 20 lat i mogę powiedzieć, że miasto zmieniło się nie do poznania oczywiście na wielki plus. Jak przyjechałem pierwszy raz do Legionowa to zobaczyłem delikatnie mówiąc obskurny dworzec PKP, ulica Piłsudskiego dziurawa z jakimyś drewnianymi budami, urząd miasta porozrzucany po całym mieście. Jeżeli tak wygląda niszczenie miasta przez prezydenta to niech tak dalej robi.

    1. Krzysiek odpowiedz

     Serio? Mamy bić pokłony, że przez 20 lat władza łaskawie poprawiła, za nasze pieniądze, drogi i budynki? Co do dworca, to jak na taki wielki kloc, powierzchnia uzytkowa dla pasazerow jest minimalna, o kasie biletowej nawet nie wspomnę. Tylko kretyn przez 20 lat by nic nie zrobił, ale nasz robił bez glowy. Byle gdzie, i byle jak, najtaniej. Dzieki czemu srednio co dwa lata rozkopuje sie ronda, place, ulice. Jak ktos nie mysli i bierze po taniosci, to placi dwa, albo i trzy razy. Czy stawianie nowego, dla samego postawienia ma sens samo w sobie? Chyba tylko propagandowy, “Patrzcie! Budujemy!”. Polecam rozejrzec sie po miescie, spojrzec na architekture, stan chodnikow, umiejscowienie budynkow, a wylania sie obraz sugerujacy, ze zarzadcy mienia publicznego nie bardzo znaja sie na robocie. Oczywiscie, jesli idzie o ich dzialki i ich sprzedaz, radza sobie lepiej. Z wykorzystywaniem swojego stanowiska do prywaty.

    2. Daro odpowiedz

     I nie przeszkadza ci że Legionowo po tych rządach przypomina betonową pustynię ze stawianymi gdzie tylko się da blokami, bloczkami i szeregowcami, nie przeszkadza ci że główna ulica w Legionowie zamieniona jest w gigantyczny parking a pozastawiane samochodami uliczki których sieć nie da się poszerzyć ciągną się jak okiem sięgnąć, nie przeszkadza ci minimum zieleni w mieście, nie przeszkadzają ci korki na ulicach, trudności z przedostaniem się na drugą stronę Legionowa, nie przeszkadza ci jeden jedyny na całe miasto miejski żłobek, brak miejsca w przedszkolach, zapchane szkoły, brak szpitala
     Mam wymieniać dalej ???? Ale niech dalej tak robi

   2. Daro odpowiedz

    A skąd się to bierze ???? . Po pamiętnej konwencji którą usłyszała i zobaczyła cała niemal Polska sam na własne uszy usłyszałem od mieszkańca Legionowa i tu dosłowny cytat ” to ci z PiS dolali mu coś do kawy ”
    Część społeczeństwa karmiona propagandą sączącą się przez niemal cały czas, karmieni potańcówkami, disco polo nie jest w stanie uwierzyć że ich idol mógł się tak zachować
    Zaprzeczanie oczywistym faktom spowodowało że bezkarna władza robi co chce

    1. Konrad odpowiedz

     Może przemyśl taką akcję uświadamiającą dla seniorów, idź na najbliższą potańcówkę i wykrzycz im to wszystko, że tymi „rzekomo” darmowymi potańcówkami: „dali się kupić propagandzie, że swoimi głosami karmią raka* który toczy Legionowo”………? I się nie bój, żadnych bardziej dotkliwych konsekwencji z ich strony, bo seniorzy są ludźmi dojrzałymi życiowo, kulturalnymi i wyrozumiałymi dla różnych szczawików.

 11. Mieszkaniec odpowiedz

  Wygląda na to, że tunel będa budować w miejcu, które najbardziej odpowiada tylko Panu Ryszardowi przewodniczacemu rady miasta. Bo gdyby powstał tam, gdzie zawsze go planowano czyli przy ul. Polnej, to mógłby on stracic ze 3 miejsca parkingowe. Wyglada to na prywatę i nie liczenie się ze zdaniem większosci mieszkańców. Bo nie słyszałem innych głosów mieszkańców przemawiających za tą lokalizacją tunelu.

 12. Mart odpowiedz

  Niestety, ale jest już za późno. Jest już za późno od jakichś 8 lat.

 13. Daro odpowiedz

  Obawiam się że w Legionowie referendum ma małe szanse, Mieszkańcy propagandą, potańcówkami, kiełbasą z grilla i disco polo zostali kupieni aby nie przeszkadzali w “rozwoju” Legionowa
  Bo czym innym wytłumaczyć zadziwiającą bierność mieszkańców ?????

  1. Konrad odpowiedz

   Przestań oczerniać mieszkańców Legionowa, a zwłaszcza seniorów – ich potańcówki solą ci w oku!

   1. Victor odpowiedz

    To nie jest żadne oczernianie, to po prostu prawda. Moja sędziwa teściowa jest zachwycona Romciem i na niego zawsze głosuje, bo tak pięknie i szarmancko wiekowe panie całuje po rączkach.

    1. Aneta odpowiedz

     Nie chcę się wtrącać w Twoje rodzinne sprawy. Ale być może, Twoja szanowna i sędziwa teściowa, wskazując Ci prezydenta miasta za wzór postępowania, bo “tak pięknie i szarmancko wiekowe panie całuje po rączkach”, chce Ci uzmysłowić, że się pomyliła nie podając Ci czarną polewkę w czasie oświadczyn o rękę jej córki.

     1. Sylwia

      Prezydent jako wzór postępowania?! Aneto, nie wierzę w to co piszesz, chyba że też jesteś naiwną starszą panią albo pracownikiem referatu propagandy!!! Zdradzanie córki jest do zaakceptowania przez teściową, jeśli zięć całuje ją pięknie i szarmancko po rączkach? Jako teściowa byłabyś w stanie to zaakceptować?!

     2. Joanna

      Może właśnie przez brak tej galanterii “w ucałowaniu dłoni dam” przegrywasz z prezydentem o względy u teściowej?

     3. Victor

      Nie chcesz się wtrącać a się wtrącasz. Nie chodziło mi o galanterię w ucałowaniu dłoni dam a o brak myślenia tych dam i naiwność oraz łatwość, z jaką się poddają prostym sztuczkom socjotechnicznym.

   2. Daro odpowiedz

    Nie ich “potańcówki” a fakt że dali się kupić propagandzie, że swoimi głosami karmią raka* który toczy Legionowo
    Raka mam na myśli wszystkie te interesy i interesiki które niszczą to miasto, głosy i protesty mieszkańców które zawsze są ignorowane

   3. Maria odpowiedz

    Myślę, że nie o dobrą zabawę i czas seniorów tu chodzi, ale o to, że dają się łatwo “kupić” kilku cwaniaczkom. A ci łaski nie robią, że wspierają starsze osoby. Po to trzymają łapska na podatkach, żeby z tych pieniędzy był pożytek, dla ich właścicieli, którzy swoje w życiu przepracowali, i należy im się relaks i zabawa. Tylko nie dać się wykorzystywać, nie dać się robić w konia. Nagle do Parku zawitał Grabiec! Gdzie był przez ostatnie 4 lata? Ile razy spotkać go można było na mieście? Co zrobił w Sejmie dla Legionowa? Nie dajmy się robić na uśmieszki i zmuszanie do podawania ręki, bo są to ludzie wyrachowani, podli i fałszywi! Potrzebują seniorów dla głosów przy urnach, i tyle. I powtarzam, łaski nie robią. To są nasze pieniądze!

    1. Antoś odpowiedz

     Skąd się bierze taka obrzydliwa pogarda dla seniorów?

     1. Mart

      Musisz o to zapytać Romana, czemu tak cynicznie, pogardliwie, obrzydliwie wykorzystuje starsze osoby.

     2. Victor, nie obrażaj mieszkańców Legionowa

      Victor, nie obrażaj mieszkańców Legionowa.
      Napisałeś :”Jedno jest pewne: trochę socjotechniki, cwaniactwa, cynizmu i można śmiało „kręcić” całym miastem jak się chce” – wcześniej obrażałeś, tylko i aż naszych seniorów, a teraz podniosłeś poprzeczkę i już obrażasz wszystkich mieszkańców naszego miasta.

     3. Totalna klęska wizerunkowa

      Z tej korespondencji jednoznacznie wynika, że Smogo przekręcił na swoją stronę teściową Mizgala – totalna klęska wizerunkowa Mizgala, a tutaj Victor.

     4. Kurak

      Antoś, ten “Victor” to niejaki Mizgal z Chotomowa i od wielu lat jątrzy na przeróżnych forach – w tylko jemu znanym celu.

     5. Victor

      Antosiu, nie odczuwam ani potrzeby całowania mnie po rękach, ani potrzeby bycia damą ani pisania dalej na temat “wycieczek ad persona”, generowanych przez trolli Twojego pokroju, służalczych wobec LMSu . Jedno jest pewne: trochę socjotechniki, cwaniactwa , cynizmu i można śmiało “kręcić” całym miastem jak się chce. Obrońców tego typu działania jak widać nie brakuje. Daję sobie “na luz”z pisaniem w tym temacie, bo to jest walka z wiatrakami .

     6. Antoś

      Victor, to ty jesteś damą, że się tak strasznie boisz tej diabelskiej sztuczki prezydenta z całowaniem dłoni dam???

     7. Daro

      Victor słusznie napisał że na mieszkańcach stosuje się typowe sztuczki socjotechniczne.
      Posty na forum są tego dobitnym przykładem, ta “troska” o seniorów, te “spontaniczne” komentarze dla “traktowanych z pogardą mieszkańców”
      Propagandą cuchnie na kilometr

     8. Victor

      W żaden sposób nie chodzi o pogardę dla seniorów. Chodzi o to, ze wesoły Romek i jego kolestwo cynicznie wykorzystują tych ludzi stosując proste i prymitywne triki, które niestety z uwagi na wiek- seniorzy “łykają”. Jeżeli jest tutaj coś do potępienia to waśnie ten cynizm wobec seniorów a nie sami seniorzy. W końcu każdy z nas, jeśli się uda, dożyje wieku senioralnego.

 14. miecz odpowiedz

  Przeprowadzić referendum, odwołać prezydenta i przewodniczącego rady. jeszcze nie jest za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *