LEGIONOWO. Nielegalna fabryka zlikwidowana. 77 tys. papierosów przechwycone

2022-05-27 2:12:31

Policjanci z Warszawy zlikwidowali działającą w Legionowie nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymano cztery osoby. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności fabryki oszacowano na kwotę ponad 630 tys. zł

Jak podaje policja w trakcie przygotowanej przez Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Głównej Policji zasadzki udało się rozpracować i zlikwidować działającą na terenie Legionowa fabrykę produkującą nielegalne papierosy. W wyniku działań policji w pomieszczeniu, przeznaczonym do produkcji papierosów zabezpieczono ponad 55 tys. sztuk gotowych papierosów oraz 645 kg krajanki tytoniowej. W pojeździe jednego z zatrzymanych zabezpieczono kolejne 22 tys. sztuk papierosów.

W trakcie zasadzki zatrzymano 4 osoby, dwóch mężczyzn w wieku 62 i 41 lat oraz dwie kobiety w wieku 45 lat.
Sprawa została przekazana do legionowskiej prokuratury, która po zapoznaniu się z materiałem dowodowym pozwoliła na przedstawienie zarzutów: 41-latkowi przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy, zaś pozostałej trójce zarzutu nielegalnej produkcji i uchylania się do podatku akcyzowego. Wobec wszystkich podejrzanych został zastosowany dozór policyjny.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Jakby był artykuł w kodeksie karnym że nie wolno chodzić w adidasach to by policja ochoczo i bezmyślne za to łapała – to raz…Dwa – głównym celem policji jest tłumienie ewentualnego zarzewia buntu przeciw władzy – łapanie przestępców to taka poboczna aktywność, jeżeli akurat nie trzeba zajmować się tym pierwszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *