LEGIONOWO. Nielegalne automaty ponownie zabezpieczane

2015-12-18 3:19:05

Po raz kolejny legionowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie dokonali kontroli miejsc, w których są urządzane nielegalne gry na automatach. W trakcie realizacji zadań w dwóch punktach na terenie Legionowa zabezpieczyli 10 takich urządzeń.

 

Wspólne działania policjantów z komórki zwalczającej przestępczość gospodarczą legionowskiej komendy z funkcjonariuszami Urzędu Celnego są stałym punktem prowadzonej współpracy w ramach, której są realizowane zadania mające na celu zwalczanie nielegalnych gier hazardowych.

W trakcie ostatniej kontroli stróże prawa sprawdzali pochodzenie i legalność automatów. W miejscach, gdzie kontrolowano przedmiotowe maszyny, nie posiadały one wymaganego prawem poświadczenia rejestracji przez Ministerstwo Finansów, i z tego powodu nie były odprowadzane od nich wymagane prawem podatki. Jak wynikało ze wstępnej opinii, urządzania do gier nie posiadały opinii technicznej dopuszczającej do korzystania.

W trakcie środowych działań w dwóch punktach zabezpieczono 10 automatów. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Warszawie.

Przypominamy, że właściciele automatów, którzy łamaną przepisy Kodeksu Karno-Skarbowego będą odpowiadać z art. 107 § 1, który stanowi, że kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *