LEGIONOWO. Nielegalne papierosy na targowisku miejskim

2016-10-02 11:38:38

448 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili na targowisku miejskim funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy. Papierosy znajdowały się w samochodzie. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie, który przechowywał papierosy może grozić grzywna i przepadek mienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej Komendy, uzyskali informację dotyczącą przechowywania oraz sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu na targowisku miejskim w Legionowie.

Policjanci w minioną sobotę rano udali się na targowisko przy ul. Sobieskiego. Tam w jednym z samochodów znaleźli 448 paczek nielegalnych papierosów.

Jak ustalili funkcjonariusze towar w samochodzie przechowywał 73-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut za art. 65par. 1 kodeksu karno-skarbowego. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia.

Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić działania związane z ujawnianiem nielegalnych wyrobów bez polskich znaków akcyzy.

KPP Legionowo

Fot. archiwalne

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *