Facebook

LEGIONOWO. Niepokojące doniesienia z przedszkola – Sanepid dementuje

2020-08-12 11:47:53

Do redakcji dotarła informacja, według której jedno z legionowskich przedszkoli miało zostać zamknięte z powodu zakażenia dziecka albo kogoś z personelu koronawirusem. Osoba, która chciała zachować anonimowość twierdziła, iż tydzień wcześniej w przedszkolu tym przeprowadzano testy na koronawirusa. I okazało się, że zakażona jest część kadry i dzieci


Sanepid dementuje
O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do legionowskiego Sanepidu. Z odpowiedzi wynika, że informacje o zakażeniu koronawirusem w przedszkolu nie są prawdziwe. Natomiast w dniu 11 sierpnia br. zostało zamknięte Przedszkole Miejskie z oddziałami Integracyjnymi nr 7 (Kuratorium Oświaty zostało o tym fakcie poinformowane).

Przerwa w doistawie wody
Powodem zamknięcia jest przerwa w dostawie wody ze względu na awaryjną wymianę sieci wodociągowej na terenie osiedla „Sobieskiego”, na którym znajduje się budynek przedszkola. Przerwa w dostawie wody w godzinach od 7.30 do 18.00 w sytuacji panującej pandemii uniemożliwiłaby wypełnienie wewnętrznych procedur przeciwepidemicznych i reżimu sanitarnego zgodnych z wytycznymi GIS. Jak się dowiedzieliśmy, w opinii organu prowadzącego przedszkole, stanowiłoby to zagrożenie zdrowia dzieci uczęszczających do przedszkola. 12 sierpnia przedszkole jest już otwarte.

Komentarze

6 komentarzy

 1. piotrek odpowiedz

  Machloje dotyczą poprzedniego rządu. Taka jest prawda.

 2. kwarantanna odpowiedz

  A dlaczego nikt nie napisze że niefrasobliwość właścicieli szkoły Baletka doprowadziła do posadzenia wielu ludzi na kwarantannie.

 3. KowalskizWólki odpowiedz

  Dementują, a co mają powiedzieć? Że wirus jest wszędzie i 3/4 społeczeństwa jest zakażone? I nikt sobie z tego nic nie robi? Bo nasz wspaniały katolicko-prawicowy Rząd dmucha pseudopandemie na potęgę i straszy zwykłych szarych ludzi wielkim śmiertelnym niebezpieczeństwem, żeby ukryć swoje wielkie machloje.

  1. Mart odpowiedz

   Pan wybaczy, ale PiS koło prawicy to nawet nie stał. To są socjaliści, o czym sami nie raz mówili.

  2. piotrek odpowiedz

   Machloje dotyczą poprzedniego rządu. Taka jest prawda.

  3. kwarantanna odpowiedz

   A dlaczego nikt nie napisze że niefrasobliwość właścicieli szkoły Baletka doprowadziła do posadzenia wielu ludzi na kwarantannie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *