LEGIONOWO. Nieudolne działania ws. Kozietulskiego

2019-10-20 12:45:01

W czerwcu br. właściciele domu opieki przy ul. Kozietulskiego dokonali bez zezwolenia wycinki drzew na terenie przeznaczony w planie zagospodarowania przestrzennego pod zieleń parkową

Następnie zniwelowali teren i wysypując gruz/kruszywo urządzili sobie parking o pow. ok. 700 m2. Wykopali też studnię i ustawili własne znaki drogowe. Twierdzą, że kupili ten teren, chociaż do dziś nie są w stanie przedstawić wiarygodnych dokumentów, które dawałyby im prawo do dysponowania działką. Nie można za takie bowiem uznać ani nieczytelnej (z zamazanymi nawet podpisami) kserokopii PRZEDWSTĘPNEJ umowy sprzedaży, ani też umowy dzierżawy zawartej z osobą, która nie jest właścicielem (nie posiada aktu własności, ani innego tytułu prawnego do tej działki).

Zadziwiająca jest bezsilność wszelkich służb w tej sprawie granicząca wręcz z kompletną nieudolnością. Władze miasta, zmuszone przez mieszkańców, od ponad 3 m-cy, bez efektów prowadzą postępowanie ws. nielegalnej wycinki drzew. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego (PINB) również nie wydał jeszcze decyzji ws. nielegalnej budowy parkingu w miejscu przeznaczonym pod zieleń parkową. Z jego działań wynika natomiast, że i on nie spieszy się z ukróceniem samowoli.

WD

 

Komentarze

5 komentarzy

 1. Widzę odpowiedz

  Oni nie wycięli tych drzew, tylko uratowali je przed kornikiem drukarzem. Nie kupili działki, tylko dostali ją od bezdomnego albo byłego żołnierza AK za drobne. To, że dokumenty się niszczą wiemy już od dawna (nie tylko im). I żadnego hoteliku na godziny nie otworzyli?
  Swoją drogą: jak tam teraz ładnie!

 2. olo27 odpowiedz

  BEZPRAWIE – to bardzo ciekawy temat, ja bym go kontynuował w każdym numerze. Może w końcu dotrze cos do tępych głów….

 3. Roman odpowiedz

  Bardzo dobrze, że powtarzają – niech to robią aż do skutku. Bo na dziejące się tu bezprawie nie ma żadnej reakcji władz.

 4. Kuba i Buba odpowiedz

  Mam wrażenie że ten “artykuł” w To i Owo powtarza się średnio co 2-3 tygodnie. Żeby chociaż coś nowego, innego w tej sprawie. W kółko to samo i tymi samymi slowami, że aż sie czytać nie chce. Nie ma w Legionowie innych ciekawszych rzeczy?

 5. Ola odpowiedz

  Za to władze na Kozietulskiego wysypały szkodliwe dla wszystkich kruszywo, które strasznie pyli..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *