LEGIONOWO. Niewyjaśnione morderstwo – prokuratura umorzyła sprawę

2019-12-05 6:42:32

Na początku lipca 2016 r. w Legionowie u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Słowackiego doszło do zabójstwa 77-letniej kobiety. Pomimo wysiłków policji sprawców do tej pory nie zatrzymano. Śledztwo zostało umorzone


Był 1 lipca 2016 r. około południa, kiedy pod dom na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Słowackiego podjechał radiowóz wezwany przez krewnych 77-letniej Aliny M. Powodem interwencji był brak kontaktu z kobietą. Na miejscu policjanci zastali otwarte drzwi do mieszkania. W środku znaleźli zwłoki.

Mogła znać sprawcę

Według prokuratury do zabójstwa doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2016 r. Ofiara mogła znać sprawcę, ponieważ nie było śladów włamania. Najprawdopodobniej kobieta sama otworzyła mu drzwi. Mieszkanie zostało splądrowane, dlatego bardzo prawdopodobny jest motyw rabunkowy.
Popełnione przestępstwo zostało zakwalifikowane jak zabójstwo, po uprzednim dokonaniu rozboju. Jednak trwające blisko 1,5 roku czynności procesowe oraz uzyskane w ich wyniku dowody nie pozwoliły na przedstawienie zarzutów.

Wyczerpali możliwości

Z informacji przekazanych redakcji TiO przez rzecznika Prokuratury Okręgowej Marcina Sadusia wynika, że Prokuratura Rejonowa w Legionowie we wrześniu 2017 r., umorzyła śledztwo z powodu braku wykrycia sprawców. Decyzja ta została zaskarżona do Sądu Rejonowego przez osobę uprawnioną. Jednak sąd w styczniu 2018 r. podtrzymał postanowienie prokuratury.
Według prokuratora M. Sadusia, na tą chwilę wyczerpane zostały wszystkie możliwości prowadzenia dalszych czynności, jednak sprawa pomimo umorzenia nadal pozostaje „w zainteresowaniu organów ścigania. Oznacza to, że w przypadku pojawienia się nowych faktów lub dowodów śledztwo zostanie niezwłocznie podjęte.

QK /Fot. archiwum To i Owo

Komentarze

1 komentarz

  1. Marcin odpowiedz

    To nieźle… ja pamiętam jak dziś jak szedłem na peron PKP i przechodziłem skrzyżowaniem obok adasia akurat chyba dzień czy dwa po tym zabójstwie widziałem 2-3 osoby kręcąc się właśnie o 4 rano po posesji i jak mnie zobaczyli to strasznie się speszyli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *