LEGIONOWO. Nowa galeria w Legionowie

2017-01-13 1:31:44

Bezpośrednio przy markecie Biedronka na legionowskich Piaskach powstaje nowe centrum handlowo–usługowe o nazwie Galeria Zegrzyńska. Ma ona zostać oddana do użytkowania w trzecim kwartale 2017 roku, co popsułoby plany innego inwestora, który chciałby wybudować ogromną galerię po drugiej stronie wiaduktu na Nowym Bukowcu. Czy powstaną obok siebie dwie galerie handlowe?

Obecna inwestycja na legionowskich Piaskach przy markecie Biedronka jest prowadzona przez polską spółkę WRI Investment Sp. z o.o. S.K. Jeszcze na początku przyszłego roku nieduży obiekt handlowo–usługowy miał być nazwany Galeria Kameralna. Jednak ostatecznie, zapewne w nawiązaniu do ulicy przy której się znajdzie, będzie nosił nazwę Zegrzyńska.

20 lokali z 50 miejscami parkingowymi

Powierzchnia handlowa obiektu została rozlokowana na dwóch kondygnacjach naziemnych i wynosi ponad 2200 m2. W budynku może znaleźć się nawet 20 lokali handlowych oraz punktów usługowych. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów zostanie oddany przestronny, bezpłatny parking zewnętrzny obejmujący ponad 50 miejsc postojowych. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wewnątrz ulokowano windę znanego i renomowanego producenta, natomiast kondygnacja parteru ma być wolna od barier architektonicznych, co sprawi, że będzie dostępna bezpośrednio z poziomu chodnika i parkingu.

Znane brandy czekają w kolejce

Jak wyliczył inwestor, procent komercjalizacji tego doskonale skomunikowanego obiektu usytuowanego przy jednej z najruchliwszych dróg w województwie mazowieckim wynosi obecnie 63 proc. Do palety najemców Galerii Zegrzyńskiej dołączyła m. in. jedna z największych sieci fitness w kraju – ZDROFIT. Ponadto na parterze znajdzie się punkt z prasą, piekarnio–cukiernia, apteka, butiki z odzieżą i obuwiem. Ponoć kolejne znane brandy czekają w kolejce na podpisanie umów. – Planowany termin ukończenia prac budowlanych i oddania obiektu do użytkowania to trzeci kwartał 2017 roku. (…) Jestem przekonany, że dzięki udanemu procesowi komercjalizacji, to miejsce stanie się rozpoznawalnym punktem na handlowo–usługowej mapie Legionowa jak i Aglomeracji Warszawskiej – powiedział Daniel Balla, członek zarządu WRI Investment.

Wojna inwestorów?

Projekt budynku Galerii Zegrzyńskiej powierzono pracowni JP Architekci. – Do geometrycznej bryły obiektu zaimplementowano motywy marynistyczne, kojarzące się z ulubionym miejscem weekendowego wypoczynku mieszkańców Warszawy oraz Legionowa – Zalewem Zegrzyńskim – powiedział Jakub Szatkowski, główny architekt JP Architekci. Powyższe plany, to z całą pewnością zła wiadomość dla warszawskiej spółki Baxley Investments, która w minionym roku za kwotę 10 mln zł zaproponowała miastu przebudowę komunikacyjną wokół wiaduktu m. in. na terenach Galerii Zegrzyńska. Inwestor, podobno wielkościowo porównywalnej z warszawską Arkadią – Galerii Legionowo, przebudowę układu komunikacyjnego wokół wiaduktu postawił jako główny warunek do powstania galerii na Nowym Bukowcu.

DB

Komentarze

2 komentarze

  1. jaś odpowiedz

    czym się szczycić i tak np. we Francji przyjęto normę 1 sklep wielkopowierzchniowy na sto tysięcy mieszkańców bo tam dbają o swoją kasę . U nas buduje się molochy czytaj stodoły w środku miasta (cud architektury) które wyprowadzają pieniądze z kraju i jeszcze jedno w tych marketach takich np.jak Lidl czy Biedronka serwuje się nam towar nie niskiej ale podłej jakości

  2. tadek odpowiedz

    Nie no, kompletny brak wyobraźni i niezrozumienie tematu. Te obiekty nie są i nie mogą być porównywalne. Nie galeria, ale mini-galeria na 2000 m. to ledwie jeden wobec galerii handlowej o pow 40000 m.. Dwudziestokrotna różnica…Takich małych “pyrtków” powstać może i 5 na samych Piaskach, co w żaden sposób nie zagraża Galerii przy torach, ba…nie wpłynie nawet w 1% na .powodzenie inwestycji, czy popyt! I tyle w temacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *