LEGIONOWO. Nowa przeprawa przez tory na Kozłówce?

2018-01-04 3:52:40

Na początku grudnia pisaliśmy o problemach jakie spowodowało wybrzuszenie na nawierzchni w tunelu na legionowskim Przystanku. Prócz ograniczenia prędkości i znaków o nierównościach na drodze rozważa się, na czas remontu, utworzenie na Kozłówce awaryjnej przeprawy przez tory dla samochodów

Samochodem przez Kozłówkę

Z rozmowy z rzeczniczką prasową Urzędu Miasta Tamarą Mytkowską dowiedzieliśmy się, że 20 grudnia z inicjatywy władz samorządowych odbyły się rozmowy przedstawicieli PKP z prezydentem Romanem Smogorzewskim. Niestety przed zamknięciem tego numeru nie udało nam się uzyskać więcej informacji od rzeczniczki Urzędu . Natomiast w rozmowie z rzecznikiem PKP PLK Karolem Jakubowskim dowiedzieliśmy się, że prowadzone rozmowy dotyczyły ewentualnego awaryjnego przekształcenia przejścia dla pieszych przy ulicy Zygmunta Krasińskiego (tzw. „na Kozłówce”) na tymczasowy przejazd przez tory. Niestety nie potrafiono określić szczegółów ani terminów realizacji przedsięwzięcia.

Kiedy zamkną tunel?

Rzecznik prasowy PKP PLK Karol Jakubowski poinformował nas również, że 12 grudnia spotkała się komisja odpowiedzialna za ocenę stanu technicznego tunelu. Co ważne, komisja ta stwierdziła, że sytuacja w tunelu nie zagraża bezpieczeństwu. Zastrzeżono jednak, o ile kierowcy będą się stosować do wprowadzonych ograniczeń, które wprowadzono w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym. Na nasze pytania dotyczące wymiany nawierzchni usłyszeliśmy, że dokładna data zamknięcia tunelu u zbiegu Al. Róż i ul. Krakowskiej jest nieznana. Jednak gdy PKP będzie mogło rozpocząć remont nawierzchni informacja ta zostanie natychmiast przekazana mieszkańcom.

QK

Komentarze

1 komentarz

  1. GlupiPomysl odpowiedz

    W przypadku zamknięcia tunelu, zrobienie tymczasowego przejazdu na Kozłówce to prowizorka, która nie rozwiąże problemu. Przy przejściu na Kozłówce są 2 ciągi torów, jeden do nasielska , a drugi w kierunku Wieliszewa. Dlatego potrzebne będą podwójne rogatki czyli w sumie 4 szlabany. Czyli będzie to kolejna porażka.
    Dzisiaj jest tam przejście dla pieszych z pojedynczymi rogatkami i co stoi się często po 25 minut a z podwójnymi rogatkami będzie jeszcze gorzej. Czyli to kolejny głupi pomysł władz !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *