LEGIONOWO. Nowa siedziba Sądu Rejonowego w budowie [GALERIA]

2023-11-15 9:50:55

W październiku br. podpisana została umowa na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Legionowie oraz Prokuratury Rejonowej. Obecnie rozpoczęły się już prace przy rozbiórce pawilonu (baraku) zlokalizowanego na tyłach sądu, gdzie znajdują się pomieszczenia techniczne spółdzielni mieszkaniowej oraz administracja osiedla Sobieskiego

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Legionowie oraz Prokuratury Rejonowej w Legionowie przy ul. Sobieskiegoma kosztować ponad 110 mln zł. Powierzchnia użytkowa nowego budynku sądu to 4489 m2, zaś budynku prokuratury – 1427 m2. Nowa siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Legionowie powstanie w ciągu 48 miesięcy. Budynek będzie w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajdzie się 10 sal rozpraw z instalacjami audio-video, które będą pozwalały na prowadzenie wideokonferencji i rozpraw zdalnych. Poza tym zaprojektowano przyjazne pokoje przesłuchań, bibliotekę, czytelnię, salę konferencyjną oraz archiwum o powierzchni około 450 m2. Zaplanowano również parking ze 122 miejscami postojowymi.

Kliknij, aby powiększyć

Według planu, obecnie istniejące, niskie budynki techniczne SML-W wraz z administracją osiedla Sobieskiego maja zostać zburzone w pierwszej kolejności, a w ich miejscu ma powstać pierwsze skrzydło nowego budynku sądu. Gdy skrzydło to powstanie, wtedy na jakiś czas ma się do niego przenieść sąd i prokuratura. Wtedy ma zostać wyburzony obecny budynek sądu i w jego miejscu ma powstać drugie skrzydło nowej siedziby legionowskiego sądu i prokuratury.
WD

Komentarze

2 komentarze

  1. AGNIESZKA odpowiedz

    Jak się człowiek dowiaduje, że sędzia Sądu Rejonowego w Legionowie wymierzyła Agnieszce B. I Markowi P. wiceprezesom legionowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej śmiesznie niskie grzywny za poświadczenie nieprawdy w urzędowych dokumentach i kłamanie, że działka, której one dotyczyły miała poprawić walory estetyczne osiedla, to też się zastanawiam po co nam ten sąd.

  2. K:-)leks odpowiedz

    Niech burzą i nic nie budują. Dość skorumpowanych sędziów i prokuratorów w tym mieście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *