LEGIONOWO. Nowa szkoła na Bukowcu?

2020-10-14 8:37:22

Na ostatniej sesji Rady Miasta, prezydent Smogorzewski odniósł się do pomysły radnego Sławomira Traczyka dotyczącego stworzenia nowej szkoły zamiast Spectrum Sportu. Zdaniem prezydenta nowa podstawówka bardziej przydałaby się na legionowskim Bukowcu, a kupno Spectrum Sportu póki co dla miasta jest za drogą inwestycją

Radny Sławomir Traczyk pod koniec września zaproponował zakup przez miasto Spektrum Sportu znajdującego się na ul. Narutowicza w Legionowie. Zaproponował również, aby w tym miejscu stworzyć szkołę i przeszkolę. Swój pomysł uzasadnił rozwojem zabudowy mieszkaniowej w okolicy oraz ograniczeniami infrastrukturalnymi szkoły i przedszkola przy ul. Jana Pawła I. Prezydent Roman Smogorzewski stwierdził, iż nowa szkoła podstawowa bardziej przydałaby się na Bukowcu. Również Spectrum Sportu przydałoby się miastu, ale generowałby spore koszty, a teraz nie jest to dobry moment na taką inwestycję. Dodał również, że trzeba się liczyć z tym, że kupujemy tam salę gimnastyczną, a szkołę za około 20 mln zł trzeba by było tam wybudować.

red.

Komentarze

1 komentarz

  1. AA odpowiedz

    A może warto wrócić do niezagospodarowanego budynku przy ulicy Jasnej gdzie młodzież latem spędzała miłe chwile “przy piwku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *