Facebook

LEGIONOWO. Nowa szkoła na Bukowcu?

2020-10-14 8:37:22

Na ostatniej sesji Rady Miasta, prezydent Smogorzewski odniósł się do pomysły radnego Sławomira Traczyka dotyczącego stworzenia nowej szkoły zamiast Spectrum Sportu. Zdaniem prezydenta nowa podstawówka bardziej przydałaby się na legionowskim Bukowcu, a kupno Spectrum Sportu póki co dla miasta jest za drogą inwestycją

Radny Sławomir Traczyk pod koniec września zaproponował zakup przez miasto Spektrum Sportu znajdującego się na ul. Narutowicza w Legionowie. Zaproponował również, aby w tym miejscu stworzyć szkołę i przeszkolę. Swój pomysł uzasadnił rozwojem zabudowy mieszkaniowej w okolicy oraz ograniczeniami infrastrukturalnymi szkoły i przedszkola przy ul. Jana Pawła I. Prezydent Roman Smogorzewski stwierdził, iż nowa szkoła podstawowa bardziej przydałaby się na Bukowcu. Również Spectrum Sportu przydałoby się miastu, ale generowałby spore koszty, a teraz nie jest to dobry moment na taką inwestycję. Dodał również, że trzeba się liczyć z tym, że kupujemy tam salę gimnastyczną, a szkołę za około 20 mln zł trzeba by było tam wybudować.

red.

Komentarze

1 komentarz

  1. AA odpowiedz

    A może warto wrócić do niezagospodarowanego budynku przy ulicy Jasnej gdzie młodzież latem spędzała miłe chwile „przy piwku”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *