LEGIONOWO. Nowe wybory, nowe stowarzyszenie

2018-05-05 1:58:41

Artur Żuchowski rozstał się z „Porozumieniem Prezydenckim”. Założył on wraz z radnym Dariuszem Błaszkowskim stowarzyszenie „My Mieszkańcy”


25 kwietnia br. podczas sesji Rady Miasta, przewodniczący Janusz Klejment poinformował, że Artur Żuchowski nie jest już członkiem klubu radnych „Porozumienie Prezydenckie” popierającego prezydenta Smogorzewskiego.

Nowe stowarzyszenie przed wyborami

Artur Żuchowski wraz z Dariuszem Błaszkowskim oraz Juliuszem Żebrowskim założył nową organizację samorządową – Stowarzyszenie My Mieszkańcy, którego celem jest wystartowanie w nadchodzących wyborach samorządowych. Stowarzyszenie zainauguruje swoją działalność na Konwencji 11 maja, o której dowiedzieliśmy się z plakatów wywieszonych na blokach SML-W.

Żuchowski nadal szefem komisji

Choć Żuchowski opuścił dotychczasowy klub radnych to nadal będzie szefem komisji budżetu i finansów w legionowskiej radzie miasta. Ponadto radny jest członkiem komisji oświaty, kultury i sportu oraz komisji rozwoju miasta. W latach 2002 -2006 był członkiem klubu radnych „Platforma Samorządowa”, w latach 2006-2014 działał w klubie „Porozumienie Samorządowe, a w obecnej kadencji rady miasta radny był członkiem klubu „Porozumienie Prezydenckie”. Wszystkie te kluby wspierały i wspierają działania prezydenta Smogorzewskiego.

Komentarz redakcji

Można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że stowarzyszenie to powstało w związku ze zbliżającymi się wyborami. Nic nie wskazuje jednak na to by stowarzyszenie My Mieszkańcy miało stać w opozycji do obecnego prezydenta miasta. Raczej będzie to kolejna przybudówka wspierająca Romana Smogorzewskiego.

JJ, KT
fot: legio24.pl

Komentarze

8 komentarzy

 1. Misiek odpowiedz

  “My Mieszkańcy” to kolejna ściema Smogorzewskiego. Kolejny komitet dla zamydlenia oczu. Ale mieszkańcy juz wiedzą (a jak nie to się dowiedzą) – jedyną, prawdziwą opozycją jest lokalny NMNS Kiełbasińskiego i PIS.

 2. bieda odpowiedz

  Tym Panom trzeba podziękować za branie pieniędzy podnosząc łapę jak im karzą.

 3. Roman odejdź odpowiedz

  W mojej ocenie, pierwszym papierkiem lakmusowym na “niezależność” nowego stowarzyszenia jest to, czy owe plakaty na klatkach zostały rozklejone za zgodą SMLW. Jeśli nie – jest to wykroczenie. W mojej opinii albo więc spółdzielnia wyraziła zgodę albo powinna zgłosić popełnienie wykroczenia. Jeśli wyraziła zgodę, to powinna wyrazić zgodę także innym chętnym, chyba że spółdzielnia jest łaskawa tylko dla wybranych.

  1. Nikt mi nie będzie mówił, jak mam rządzić odpowiedz

   A może SMLW samo, rękami swoich pracowników owe plakaty rozwiesiło.. Hmm?
   A “niezależności” badać nie ma potrzeby. Jest tak oczywiste, po co twór taki powstaje, że poświęcanie choćby 5 minut na zgłębienie intencji towarzystwa, to strata czasu. Bo to jest oczywista oczywistość, co, kto, komu i po co… Rozpędzić całą tę bandę!

 4. Miro odpowiedz

  Czy radna na tym zdjęciu modli się, aby wyborcy nie dowiedzieli się, że od dawna nie mieszka w Legionowie?

 5. Smogorzewski musi odejść odpowiedz

  A trzeci pan Julek Żebrowski? To pełna kontrola Smogorzewskiego nad stowarzyszeniem poprzez zawodowo zależną ciotkę Jolkę Żebrowską. Legionowska Mafia Samorządowa nadal w doskonałej kondycji.

 6. NiegłosujenaRomana odpowiedz

  Radny Żuchowski jest radnym Smogorzewskiego od 16 lat i nadal nim będzie, o ile zostanie wybrany. Będzie tworzył drugą listę kandydatów na radnych Smogorzewskiego. Komu radny mydli oczy, że jest przeciw dogęszczaniu? Czy kiedykolwiek wsparł mieszkańców ze swojego okręgu, którzy protestowali przeciw powstaniu bloku przy ul. Broniewskiego? Przez ostatnią kadencję radny Żuchowski nic nie zrobił w tej sprawie. Z kim pan tworzysz to stowarzyszenie, z radnym Błaszkowskim? Ten radny będąc w stowarzyszeniu Nasze Miasto Nasze Sprawy nie chciał wspierać mieszkańców protestujących przeciw dogęszczaniu. Wręcz przeciwnie razem z Margisem chciał odwołać prezesa Kiełbasińskiego, który stał na czele protestów. Jak się to nie udało to utworzyli stowarzyszenie Nasze Legionowo, żeby móc działać ze Smogorzewskim. Można było zobaczyć w wyborach uzupełniających na Piaskach jak świetnie ta współpraca wygląda. Teraz będzie pomagał Żuchowskiemu w budowaniu kolejnego stowarzyszenia prezydenta. Jesteście panowie szkodnikami dla tego miasta!

  1. oj odpowiedz

   Prawdę pisze kopa w 4 litery temu Panu tak ładnie należy podziękować za kłamstwo i obłudę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *