LEGIONOWO. Nowy 4-piętrowy blok przy wiadukcie?

2019-12-12 10:29:07

W pobliżu Restauracji Carska i parkingu wielopoziomowego ma powstać 4-piętrowy blok. Inwestor korzystając z zapisów tzw. specustawy deweloperskiej nie będzie zmieniał miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mzpzp)

Pierwszy taki wniosek złożyła Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jabłonnie dotyczący budowy 7 bloków przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Legionowie w miejscu obecnego składu węgla. Tym razem wniosek złożyła spółka Laterion z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wnioskodawca chce zbudować na os. Piaski kolejny 4-piętrowy blok z 64 mieszkaniami. Chcąc uzyskać zgodę na inwestycję, spółka na początku grudnia złożyła wniosek w UM o tzw. ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej. Blok ma powstać w miejscu obecnego zniszczonego budynku przy legionowskim wiadukcie, w sąsiedztwie restauracji Carska i parkingu wielopoziomowego. Na działce liczącej blisko 3,3 tys. m2 obok rzeczonych 64 mieszkań, garaż podziemny z 59 miejscami postojowymi. Pozostałe 37 parkingów ma powstać przy bloku. Deweloper planuje aby budynek został ogrodzony od strony północnej i północno-wschodniej, w części graniczącej z sąsiednimi działkami budowlanymi. W częściach graniczących z ulicą działka nie będzie ogrodzona. Wjazd do garażu znajdować się będzie od strony południowo-zachodniej. Teraz wnioskiem zajmą się legionowscy radni. Mają oni przesądzić o dalszym losie inwestycji. Cała dokumentacja związana z budową nowego budynku została opublikowana na stronach internetowych legionowskiego Biuletynu Informacji Publicznej (BIP). Zainteresowani legionowianie mogą wnosić do tych dokumentów swoje uwagi i wnioski. Procedura administracyjna powinna zakończyć się w ciągu 2 miesięcy.

Fot. BIP Legionowo, materiał dewelopera

Komentarze

8 komentarzy

 1. Daro odpowiedz

  To że na coś jest popyt to nie znaczy że można pozwalać na “wolną amerykankę”. Po coś stworzono Plan Zagospodarowania Przestrzennego aby nie dochodziło do sytuacji jak w Legionowie gdzie rządzą deweloperzy, Nieprzypadkowo zmieniono zapisy w tym planie który umożliwia budowanie coraz wyższych budynków w dodatku z minimalną ilością powierzchni czynnej biologicznie. Zapewne jest to robione dla “dobra” mieszkańców ???
  Dzieci rodziców które chcą się usamodzielnić i mieszkać w Legionowie to mały procent wszystkich, reszta to najazd z całej Polski, dobrze jeżeli nowi mieszkańcy się zameldują, podejrzewam że spora część nowych mieszkańców nie ma żadnego interesu w tym aby się w Legionowie zameldować, wydatki rosną a kasa miasta robi się coraz bardziej pusta

 2. Yamato odpowiedz

  Więcej, więcej Szanowna Rado Miasta i Panie Prezydencie. Niedługo bedą korki w Legionowie jak na Manhattanie. I ludzi ilość podobna. Wszedzie tłok.

 3. Tolek odpowiedz

  Na 64 mieszkania przewidziano 96 (!!!) miejsc parkingowych. I jak tu zachęcać ludzi do transportu publicznego skoro robi się wszystko, żeby ułatwić życie samochodziarzom? Dodatkowo obok jest spory parking.

 4. olo odpowiedz

  No i d..a. A już myślałem że w tym miejscu stanie pijalnia wód mineralnych albo jakieś jeziorko.

  1. Daro odpowiedz

   No i d…a. A już myślałem że w tym miejscu pozostanie odrobinę wolnego miejsca

   1. hieniu odpowiedz

    Przeciez mozesz odkupic grunt i zostawic go pustym jako kibel dla psow

    1. Daro odpowiedz

     Zauważyliście jedną rzecz, koronnym argumentem za budową bloków jest to że stoi tam jakaś ruina. Oczywiście jedynym sposobem “zagospodarowania” ruin w Legionowie jest budowa w tym miejscu BLOKU, nic innego, tylko blok. Ta sama argumentacja przy budowie na tyłach ZUS, to samo po placu węgla na Kościuszki, czy w miejscu społemowskiego blaszaka przy Sobieskiego

     1. AA

      Daro, deweloperka “kwitnie”, a mieszkania rozchodzą się jak “świeże bułeczki” za kosmiczne ceny, więc nie ma się co dziwić, że jest jak jest. Poza tym np. moje dzieci które wychowały się w Legionowie chcą tu pozostać i niekoniecznie mieszkać z rodzicami – co im zaproponować? – “wynocha” z Legionowa bo za ciasno?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *