Facebook


LEGIONOWO. Nowy blok przy ul. Granicznej

2018-04-21 11:55:38

Na osiedlu Sobieskiego przy ulicy Granicznej w pobliżu ronda Zwycięstwa rozpoczęła się budowa nowego bloku. Mieszkańcy obawiają się, że spowoduje to jeszcze większe problemy z parkowaniem


Zaniepokojeni mieszkańcy powiadomili redakcję o rozpoczęciu kolejnej inwestycji na osiedlu Sobieskiego. Ich zdaniem jest to inwestycja SML-W, bo na placu budowy nie zauważyli tablicy informacyjnej. Budynek mieszkalny powstaje na działce przy ulicy Granicznej na tyłach znajdującego się tam sklepu Żabka, tuż przy parkingu osiedlowym.

Brak konsultacji

Jak podają nasi rozmówcy nowo budowany obiekt został „klepnięty” w zupełnej tajemnicy i bez zgody i konsultacji z mieszkańcami. Z listu, który otrzymaliśmy wynika, że sprawa została załatwiona pod stołem. Pojechaliśmy na miejsce aby sprawdzić jak wygląda stan faktyczny trwającej inwestycji. Pierwsze na co zwróciliśmy uwagę był brak tablicy informacyjnej mającej za zadanie opisać co faktycznie powstanie w miejscu budowy.

Jednak nie SML-W

W miniony poniedziałek rozpoczęły się pracę budowlane. Teren inwestycji został odgrodzony. Na miejsce wjechał ciężki sprzęt i przystąpiono do szykowania gruntu pod przyszłe fundamenty. Według zapisu w księgach wieczystych teren należy do znanych legionowskich deweloperów. Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że pozwolenie na budowę zostało wydane 30 czerwca br. roku. Przy ulicy Granicznej ma powstać 4 kondygnacyjny blok mieszkalny z 18 mieszkaniami z garażem podziemnym dla 18 samochodów. Inwestorem jest Lux-Dom Nieruchomości S.C.

Dogęszczają gdzie się da

Z informacji jakie otrzymaliśmy od czytelników wynika, że powstający blok, będzie właściwie pozbawiony miejsc parkingowych. Faktycznie liczba 18 miejsc dla takiej samej ilości mieszkań zdaje się być jedynie kroplą w morzu potrzeb całego miasta. Mieszkańcy zwracają uwagę, że w okolicy prowadzonej inwestycji, popołudniami już w teraz nie ma gdzie zaparkować a co dopiero będzie jeżeli przybędzie kolejnych kilka(naście) samochodów? Wątpią również w to, że nowi mieszkańcy nie będą korzystali z dotychczasowych miejsc parkingowych.

QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Ela odpowiedz

    Super niech Rosiak, smog i jego radni dogęszczają a WY drodzy mieszkańcy głosujcie dalej na na nich.

  2. Hiebuy odpowiedz

    Kolejne 18 rodzin bedzie sie delektowac nieznosnym, okrutnym smrodem govvna z przepompowni obok. Gratulacje dla klientow i dewelopera oszusta ukrywajacego ten fakt przed klientami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *